inicio mail me! sindicaci;ón

Wpisy z wrzesień, 2008

Ogrody zimowe. Konstrukcje i aranżacje

Jednym z coraz bardziej poszukiwanych przez właścicieli domów, elementów aranżacyjnych, stały się ogrody zimowe. Po kilkunastu latach zapomnienia szturmem zaczęły podbijać serca i ogrody otwarte właścicieli domów jednorodzinnych a pojawiają się również na tarasach apartamentów i penthausów.

Po co budować ogród zimowy?

Celów dla których stawia się ogrody zimowe jest mnóstwo. Od prostych powodów estetycznych, po chęć zwiększenia przestrzeni użytkowej domu, po potrzeby zyskania dodatkowego pomieszczenia na przykład na gabinet. Nie bez znaczenia jest również kwestia stanowienia przez ogród zimowy swoistego buforu zwiększającego efektywność cieplną domu. Niezależnie od tego czy ogród będzie ogrzewany czy nie, koszty ogrzania samego domu będą nieco niższe. czytaj dalej »

Bar we własnym domu. Urządzanie barku

Moda na kolorowe, przybierane cytrusami koktajle przyszła do nas z zachodu, a dodatkowo zainteresowanie drinkami wzmacniają zagraniczne filmy i seriale w których drink z palemką, jest symbolem statusu i dobrego smaku. Na fali mody na degustacyjne traktowanie, dawniej pitego w nadmiernych i dość mało estetycznie wyrafinowanych okolicznościach alkoholu, przyszła też moda na tworzenie własnych barków w domach. Zaopatrzone w różne rodzaje trunków oraz odpowiednie wyposażenie gastronomiczne barki domowe, śmiało mogą konkurować z barami w pubach – o ile oczywiście barman domowy ma odpowiednie umiejętności (zdobyte przez Internet lub z lektury książek branżowych).

czytaj dalej »

Kominki. Klasyczny urok w nowoczesnym domu

Istniejące juz od IX wieku n.e kominki, do dziś budzą zachwyt i zainteresowanie. Choć bywały okresy, kiedy kominków w domach instalowało się mniej, nigdy na dobre nie zniknęły one z naszych domów a jedynie zmieniała się ich forma lub moda na określone style i modele obudowy kominkowej. Od kilku ostatnich lat, można zauważyć renesans kominków, który wiąże się zarówno z nowymi możliwościami technologicznymi tej formy ogrzewania, jak i z faktem iż kominki stanowią jedną z najbardziej ekonomicznych metod ogrzewania domów. czytaj dalej »

Artykuły związane z tematyką budownictwa

Zapraszamy do współredagowania. Przeczytaj warunki współpracy.

czytaj dalej »