inicio mail me! sindicaci;ón

Poliamid PA6 wałki

Poliamid zdominował rynek tworzyw sztucznych i jest jednym z najczęściej wybieranych plastików. Jego popularność jest tak duża głównie ze względu na bardzo dobry stosunek jakości do ceny. W sprzedaży dostepne są półwyroby poliamidowe w kolorze białym – kości słoniowej, czarnym, żółtym i zielonym. Pręty z poliamidu naturalnego dostępne są w bogatym wyborze średnic od fi 6mm zaczynając, a kończąc na fi 310mm – pręty z poliamidu odlewanego można nabyć nawet w średnicy powyżej fi 1000mm.

Wałki poliamidowe

Standardowo wałki z poliamidu naturalnego dostępne są w odcinka L=3m, 2m i 1m. Na życzenie Klienta docinamy z całych lag krótsze plastry. Pozwala to na minimalizację kosztów zakupu i brak konieczności magazynowania naddatków materiału.

Wałki z poliamidu PA6 i PA6 G właściwości i zastosowanie:

Pręty z poliamidu naturalnego mają uniwersalne cechy i są powszechnie stosowane w przemyśle jako półfabrykaty do produkcji detali i części maszyn.

Przede wszystkim wałki poliamidowe są wytrzymałe mechaniczne i wykazują wysoką twardość i sztywność. Ponadto są odporne na ścieranie i mają bardzo dobre właściwości ślizgowe, a ich obróbka nie sprawia problemów.

Wałki z poliamidu wytłaczanego PA6 oraz odlewanego PA6G wykazują takie same cechy, różnią się jedynie metodą wyprodukowania.

Uwaga! Należy pamiętać, że wałki z poliamidu naturalnego w wilgotnym środowisku mogą pęcznieć i nie trzymają stabilności wymiarowej.

Pręty PA6

Ze względu na swoje właściwości są powszechnie wybierane przez firmy obróbcze. Przy zakupie tworzyw konstrukcyjnych trzeba brać pod uwagę to, że wszystkie produkty to półfabrykaty. Na ich powierzchni mogą znajdować się ślady po produkcji w postaci zadrapań oraz rys. Pręty posiadają również naddatki produkcyjne, ich tolerancja to +2mm do + 30mm

Tagi: , ,

bez komentarza