inicio mail me! sindicaci;ón

Zastosowanie igłofiltrów w przemyśle budowlanym

kl_instalacja igłofiltrowaW ostatnich latach coraz większą popularnością w branży budowlanej cieszą się nowoczesne rozwiązania zapewniające przedsiębiorcom o wiele wyższą efektywność pracy. Przykładowym rozwiązaniem technologicznym będą tutaj igłofiltry stosowane do prac związanych z odwadnianiem, czy też osuszaniem terenów podmokłych, gdzie nazbyt wysoki poziom wody gruntowej stanowczo utrudnia, czy też wręcz uniemożliwia prowadzenie prac budowlanych. W poniższym tekście postaramy się pokazać w jaki sposób można wykorzystać technologię odwadniania za pomocą systemów igłofiltrowych, oraz z jakimi wiąże się to korzyściami. Jest to bowiem wiedza podstawowa, elementarna w tym zakresie, którą każdy budowlaniec powinien posiadać.

Krótki opis technologii

Przede wszystkim trzeba tutaj zacząć od tego, aby przybliżyć czytelnikowi samą zasadę działania. Otóż, igłofiltry to specjalnie przygotowane rury, które wpuszczane są do gleby (wpłukiwanie igłofiltrów) w miejscach prowadzenia prac w taki sposób, aby tworzyły one szpaler wzdłuż linii wykopów budowlanych. Montowane powinny być one przynajmniej na głębokość pół metra poniżej planowanego poziomu prowadzenia prac, oraz w odstępie co najmniej jednego metra. W przypadku większego nasycenia gruntu wodą odległość pomiędzy poszczególnymi igłofiltrami warto zmniejszyć aby osiągnąć lepszą efektywność odwadniania. Następnie igłofiltry podpinane są do kolektora ssącego, czyli rury o dużej średnicy z przygotowanymi otworami na wszystkie igłofiltry. Kolektor ssący podłączony jest już bezpośrednio do agregatu pompowego, który zaczyna odsysanie wody zgromadzonej w glebie. Po pewnym czasie można już przystępować do prowadzenia prac, gdyż grunt z całą pewnością pozbawiony będzie jakiejkolwiek wody, utrudniającej prowadzenie prac.

Korzyści płynące z zastosowania technologii igłofiltrów.

W kwestii korzyści, trzeba będzie wymienić głównie czas i efektywność prac odwodnieniowych, bowiem mamy tutaj do czynienia z sytuacją w której żadna inna technologia nie będzie tak samo skuteczna w przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych. Zwykłe odwadnianie pompami ma sens tylko i wyłącznie w przypadku kiedy do wykopów stale nie napływa woda, zaś w przypadku wód gruntowych ma miejsce właśnie taka sytuacja, wobec czego musimy tę wodę przechwycić zanim przedostanie się do wykopu budowlanego. Aby nieco dokładniej zgłębić tajniki technologii odwadniania igłofiltrami zapraszamy na stronę iglofiltry.com.pl, gdzie jednocześnie będzie można pozyskać informacje o możliwościach zakupu lub wynajmu zestawów igłofiltrowych.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz więc ujmując, technologia odwadniania igłofiltrami w branży budowlanej przyczynia się do znacznego wzrostu tempa wykonywania poszczególnych prac, oraz umożliwienia prowadzenia prac w terenie podmokłym, w bardzo trudnych warunkach. Aby dokładniej przyjrzeć się nowym technologiom, warto odwiedzić coroczne targi branży pompowej, gdzie z całą pewnością będą prezentowane nowe osiągnięcia w kwestii udoskonalenia technologii odwadniania w przemyśle budowlanym, czy też nowe pomysły i rozwiązania w zakresie usprawniania odwodnień z zastosowaniem igłofiltrów.

Tagi: , , , , ,

bez komentarza