inicio mail me! sindicaci;ón

Zakup sprzętu stereo do domowego zestawu audio-video.

Inwestując stosunkowo spore pieniądze w zakup nowoczesnego telewizora 4K, nie powinniśmy zapominać o wyposażeniu się w dobrej klasy zestaw nagłośnienia do domowego salonu. Co prawda nowoczesne telewizory tego typu mają wbudowane dość dobre jakościowo głośniki, jednakże nigdy nie będą one gwarantować nam takich samych wrażeń, jak osoby zestaw audio. Dlatego też, warto tutaj odwiedzić dobry, profesjonalny sklep audio, celem doboru odpowiedniego zestawu nagłośnienia. Warto tutaj jednakże pamiętać o tym, iż nie zawsze sprzęt za 10 tysięcy PLN będzie gwarancją dobrej jakości dźwięku. Czasami może się okazać, iż lepiej w naszym domu zabrzmi sprzęt tańszy. Trzeba tutaj trochę przemyśleć i przeanalizować, aby ostatecznie dokonać zakupu najmądrzejszego.

Wybór sprzętu ze sklepu audio.

Skoro już zdecydujemy się na zakup dodatkowego zestawu audio do naszego domowego salonu, warto ustalić sobie kilka kwestii, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze. Przede wszystkim, nie powinniśmy przesadzać z mocą zestawu. Do pomieszczenia o powierzchni około 25-30 m2, czyli średniej wielkości salonu, w zupełności powinien wystarczyć sprzęt o mocy 2x50W. Większego zestawu nie ma sensu kupować, bowiem i tak nie wykorzystamy jego mocy. Jeśli zaś dźwięk będzie zbyt głośny, to po pierwsze narazimy się sąsiadom a po drugie to stracimy nieco na jego jakości. My potrzebujemy takiego doboru mocy, aby dźwięk był soczysty, klarowny i mocny a nie zbyt głośny.

Bardzo istotnym punktem będzie tutaj także kwestia przynajmniej podstawowej adaptacji akustycznej pomieszczenia salonu. Oczywiście nie wykonamy tutaj prawidłowej adaptacji nigdy, bowiem w salonie nie zrobimy studia odsłuchowego. Jednakże warto zainwestować chociażby w pułapki basowe, które ograniczą efekt dudnienia basów przy większych poziomach głośności.

Dobry sklep audio.

Ważną kwestią, będzie także to, aby znaleźć solidny sklep audio. Taki, w którym sprzęt będzie dobrej klasy, a jednocześnie niezbyt kosztowny. Oczywiście nie możemy tutaj na siłę szukać oszczędności. Zakup sprzętu z najniższej półki jakościowej będzie w naszym przypadku zupełnie pozbawiony sensu. Taki sprzęt nie pozwoli nam na osiągnięcie wyraźnej poprawy jakości dźwięku. Z drugiej zaś strony nie będzie też większego sensu w zakupie sprzętu z najwyższej półki. Dla przeciętnego człowieka nie będzie większej różnicy w jakości od sprzętu z półki średniej. Co prawda sklep audio będzie dysponować tego typu sprzętem. Jest to jednakże oferta dla prawdziwych melomanów, którzy będą w stanie wychwycić subtelne różnice poziomu wysterowania lamp wzmacniacza. Dla nas nie powinno to mieć większego znaczenia. Prawie na pewno nie odczulibyśmy różnicy. Tak więc jeśli chodzi o koszty, to raczej nastawmy się na zakup sprzętu w przedziale cenowym 2-4 tysiące PLN. Takie pieniądze powinny pozwolić nam kupić dobry jakościowo zestaw nagłośnienia do domowego zestawu audio-video.

Tagi: , , ,

bez komentarza