inicio mail me! sindicaci;ón

Wymiana okien w domu jednorodzinnym.

Wymiana okien w naszych domach to bardzo wymagająca inwestycja. Pochłania stosunkowo spore pieniądze, toteż nie jest tak łatwo się za nią zabrać. Musimy w pierwszej kolejności zebrać odpowiednie fundusze. Tak, aby nowe okna spełniały przynajmniej podstawowe standardy. Oczywiście, im większe fundusze uda nam się zebrać, tym lepiej dla nas. Będziemy mogli pozwolić sobie na jeszcze lepsze jakościowo okna a to, niesie za sobą konkretne korzyści. Przede wszystkim, dobre okna, to dobry poziom izolacji termicznej oraz akustycznej, a to, jak wiadomo, jest kwestia kluczową. Jeśli więc interesuje nas wymiana okien w naszym domu, warto w pierwszej kolejności pozyskać najważniejsze w tym zakresie informacje.

Ile kosztuje wymiana okien w domu?

To oczywiście będzie uzależnione od tego, ile mamy okien, jakie mają rozmiary, oraz jakie chcemy kupić nowe. Są to trzy podstawowe czynniki, wpływające na ogólna cenę całej wymiany. Niezależnie od tego, warto sobie tutaj od razu powiedzieć, iż poprzez płaszczyznę okien, z naszych domów ucieka około 40-50% ciepła. Możemy więc powiedzieć, iż zajmują one mniej więcej taką powierzchnię ścian, choć jest to pewne uproszczenie. Trzeba bowiem pamiętać, iż okna to nie ściany, a więc i straty ciepła przez ich powierzchnię będą większe.
Obecnie jednak, wymiana okien, bardzo często będzie pozwalała nam na wdrożenie wyjątkowo nowoczesnych rozwiązań. Dzięki nim, możemy ograniczyć straty ciepła z około 40-50% do nawet 15%. To już jest bardzo wyraźna oszczędność, którą automatycznie będziemy mogli odczuć w naszych portfelach podczas opłat za ogrzewanie.

Na co zwracać uwagę przy doborze nowych okien?

Tak jak już o tym wspomnieliśmy, przede wszystkim, powinniśmy zwrócić uwagę na kwestię izolacji termicznej oraz akustycznej. Są to dwa zdecydowanie najbardziej istotne z naszego punktu widzenia parametry.

  • Izolacja termiczna – parametr najbardziej istotny. To on określa, ile ciepła będziemy tracić z naszego domu poprzez płaszczyznę okna. Istotne jest tutaj wyliczenie współczynnika przenikania ciepła wyrażony jednostką Uw=W/(m2*K). obecnie, zdecydowanie najlepszym osiągnięciem jest wyprodukowanie okien o współczynniku Uw=0,61 W/(m2*K). Takie okna zagwarantują nam bardzo niskie straty ciepła i warto takich właśnie szukać. Choć trzeba pamiętać, iż będą one zdecydowanie bardziej kosztowne.
  • Izolacja akustyczna – poniekąd wynika z izolacji termicznej, aczkolwiek wpływ na ten parametr ma także pozostała konstrukcja okna. Generalnie, wpływa on na to, jak dużo hałasów pochodzenia zewnętrznego przedostaje się do wnętrza naszego domu. Jest to więc w pewnym sensie wyznacznik naszego poczucia komfortu w naszych własnych domach.

Podsumowanie.

Jeśli więc interesują nas nowe okna PCV i drewniane Drewdom to warto w pierwszej kolejności dokładnie sprawdzić ich parametry techniczne. Dzięki temu, będziemy mogli z góry przekonać się jak wielkie poniesiemy koszty związane z ich wymianą, oraz jakie oszczędności pozwoli nam to osiągnąć. Jeśli wszystko dobrze przekalkulujemy i okaże się, iż w pewnej perspektywie czasowej zaczniemy po prostu czerpać zyski z wymiany okien, to jak najbardziej, należy tę operacje przeprowadzić. W przeciwnym razie, musimy szukać dalej, aby dopasować okna jeszcze lepsze jakościowo.

Tagi: ,

bez komentarza