inicio mail me! sindicaci;ón

Wymiana okien w domu jednorodzinnym.

Będąc posiadaczem domu jednorodzinnego budowanego w starych technologiach, trzeba będzie liczyć się z koniecznością przeprowadzenia pewnych prac modernizacyjnych. Mają one przede wszystkim na celu obniżenie poziomu energochłonności budynku. Stare budynki mają to do siebie, iż nie stawiano ich z myślą o oszczędzaniu energii cieplnej, toteż koszty ich ogrzewania w sezonie zimowym będą wyjątkowo wysokie. Jednym z kluczowych zadań będzie wymiana okien, przez które, o czym trzeba pamiętać, wytracamy z naszych domów nawet do 40% ciepła. Nowe okna powinny więc spełniać pewne standardy w tym zakresie. Warto o tym pamiętać, bowiem zarówno okna PCV jak i drewniane, będą charakteryzować się różnymi parametrami. My zaś musimy wybrać te, które w największym zakresie będą spełniać nasze wytyczne.

Najważniejsze parametry techniczne okien

Przede wszystkim, musimy zdać sobie sprawę z tego, iż wymiana okien jest zadaniem dość wymagającym. Musimy tutaj wybrać nowe okna, kierując się sporą ilością kryteriów. Najważniejsze będą tutaj parametry techniczne, aczkolwiek nie możemy także pominąć kwestii funkcjonalności, wygody użytkowania, czy też kwestii doboru wymiaru okien.

  • Izolacja termiczna – parametr zdecydowanie dla nas najważniejszy. Przekłada się bezpośrednio na koszty ogrzewania budynku w sezonie zimowym
  • Izolacja akustyczna – wpływa na poziom komfortu wewnątrz naszego domu. Im lepszy poziom izolacji akustycznej, tym mniej hałasów pochodzenia zewnętrznego będzie zakłócać nasz codzienny wypoczynek.
  • Wygoda użytkowania – warto aby okna spełniały podstawowe standardy w zakresie komfortu użytkowania. Powinny otwierać i uchylać się łatwo i bez żadnych trudności
  • Bezpieczeństwo – okna do naszego domu, powinny spełniać standardy antywłamaniowe. Wadliwa konstrukcja okien sprawia, iż potencjalny złodziej, bardzo łatwo może sforsować uchylone zaledwie okno.
  • Wymiar okien – możemy kupić okna na wymiar, co znacznie usprawni montaż. Możemy także kupić okna w wymiarach standardowych i dopasować do nich wymiary naszych wnęk okiennych. Trzeba tutaj jednak wnikliwie przeanalizować, które rozwiązanie będzie dla nas lepsze pod względem cenowym.

Materiał wykonania okien.

Ostatecznie trzeba będzie jeszcze podjąć decyzję w kwestii tego, czy chcemy okna wykonane z PCV, czy jednak bardziej odpowiadać nam będą okna drewniane. Obecnie praktycznie wszystkie okna PCV oraz drewniane w Bielsku Białej będą charakteryzować się takimi samymi, dobrymi parametrami technicznymi. Być może w latach ubiegłych, okna drewniane, znacznie odstawały od okien PCV, szczególnie pod kątem izolacji termicznej i akustycznej, niemniej jednak obecnie nie ma już między nimi większych różnic w tym zakresie. Generalnie więc, powinniśmy samodzielnie podjąć decyzję w tym zakresie, skupiając się przede wszystkim na kwestii tego, aby dobrać okna idealnie wpisujące się w estetykę wystroju naszego domu wewnątrz jak i na zewnętrz.

Tagi: ,

bez komentarza