inicio mail me! sindicaci;ón

Wykorzystanie grzejnika kanałowego w domowych instalacjach grzewczych.

Domowe instalacje grzewcze w ostatnim czasie przeżywają zdecydowany rozwój. Jest to w dużej mierze wynikiem tego, iż musimy szybko przejść na ogrzewanie w pełni ekologiczne. To z kolei wymusza na nas osiąganie coraz większej efektywności ogrzewania. Chodzi o to, aby przy jak najmniejszych kosztach, jak najmniejszym zużyciu materiałów opałowych, osiągnąć jak najlepsze efekty grzewcze. Obecnie coraz częściej możemy się spotkać z wykorzystaniem grzejnika kanałowego, który zapewnia wysoki poziom wydajności przy niskich kosztach ogrzewania. Warto nieco bliżej przyjrzeć się tej technologii, bowiem może ona zapewnić nam bardzo dobry poziom efektywności ogrzewania.

Wykorzystanie grzejnika kanałowego.

Okazuje się, iż zastosowanie grzejnika kanałowego będzie przynosić bardzo dobre efekty. W pierwszej jednak kolejności warto spojrzeć sobie nieco precyzyjniej na samą technologię. Określmy sobie więc, czym jest grzejnik kanałowy i jak przedstawia się zasada jego działania.

Grzejnik kanałowy, jest grzejnikiem podłogowym. Jest on montowany w płaszczyźnie podłogi. Jest to niewielkich rozmiarów kanał z układem grzewczym wewnątrz. Dodatkowo wyposażony jest w wentylator, który wymusza cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Dzięki temu pomieszczenie może się nagrzać o wiele szybciej. W zależności od potrzebnej mocy będziemy mieć do czynienia z grzejnikami o różnej długości. Natomiast ich głębokość wynosi 80mm lub 100mm. Szerokość zaś będzie się wahać w przedziale 250-300mm. Rynna grzejnika kanałowego z góry zakryta jest odpowiednio dopasowaną kratownicą, przez którą wydobywa się ciepłe powietrze. Kratownica może być w różnych kolorach, wobec czego prawie na pewno dopasujemy ją do różnych elementów wystroju wnętrz. Generalnie rzecz więc biorąc, grzejnika kanałowego praktycznie nie będzie widać, jeśli tego nie chcemy. Możemy natomiast wybrać taką kratownicę, która będzie odznaczać się na tle podłogi. tutaj wszystko zależy od indywidualnego podejścia i inwencji twórczej.

Korzyści płynące z zastosowania grzejnika podłogowego.

Warto sobie tutaj także powiedzieć o korzyściach, jakie płyną z zastosowania w pomieszczeniach mieszkalnych grzejnika podłogowego. Jest ich stosunkowo sporo, a do najważniejszych należy bez wątpienia zaliczyć:

  • Cicha praca wentylatora na wszystkich trybach mocy
  • Szybkie nagrzewanie pomieszczenia poprzez wymuszoną cyrkulację powietrza
  • Standardowe podłączenie zasilania i powrotu wody grzewczej z kotła CO
  • Estetyka wykończenia
  • Brak ogrzewania w całej podłodze – łatwiejsza wymiana i serwisowanie

Oczywiście są to tylko najważniejsze zalety tej technologii. Z całą pewnością każdy z użytkowników, którzy korzystają z grzejników podłogowych, będzie mógł od siebie dodać jeszcze kilka kwestii. Niemniej jednak, należy tutaj wyraźnie podkreślić, iż grzejniki podłogowe będą niesamowicie wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Ponadto zapewniają niewielkie zużycie energii cieplnej, a więc jest to rozwiązaniem wyjątkowo ekonomicznym i ekologicznym.

Tagi: , , ,

bez komentarza