inicio mail me! sindicaci;ón

Wykorzystanie geowłókniny w budownictwie.

Współcześnie, wykorzystanie geowłókniny w przemyśle budowlanym, stoi na bardzo wysokim poziomie. Geowłókniny są stosowane w wielu przypadkach, zarówno jeśli chodzi o budownictwo mieszkaniowe, indywidualne, jak również o budownictwo przemysłowe. Wynika to przede wszystkim z doskonałych wręcz parametrów technicznych, którymi się charakteryzują. Ich zastosowanie przyczynia się do wydłużenia żywotności wielu konstrukcji budowlanych. W przypadku budownictwa jednorodzinnego, najbardziej popularną jest geowłóknina TS. W tym zakresie, wykorzystanie geowłókniny jest wyjątkowo szerokie, a przede wszystkim bardzo korzystne. Warto więc przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej.

Wykorzystanie geowłókniny TS w budownictwie jednorodzinnym.

Podczas budowy domów jednorodzinnych, będziemy musieli także wykonać prace związane z drenażem dookoła budynku, zabezpieczeniem jego fundamentów przed wilgocią. Jednym zaś z najwydajniejszych rozwiązań w tym zakresie, jest wykorzystanie geowłókniny TS, do budowy systemów drenażowych. Charakteryzuje się ona bardzo dobrą zdolnością do zabezpieczania warstw żwiru przed jego zamulaniem. Wydłuża to znacznie okres żywotności systemu drenażowego, jak również podnosi efektywność jego działania.

Poza tym, geowłókniny typu TS, będą także wykorzystywane w innych zastosowaniach w toku realizacji prac związanych z wykańczaniem obejścia domu.

  • Drogi dojazdowe – w tym zakresie, wykorzystanie geowłókniny pozwala na efektywną separację różnych warstw gruntu. Dzięki temu też, konstrukcja dróg dojazdowych pozostaje trwale stabilna, nawet w przypadku bardzo dużych obciążeń.
  • Tarasy ogrodowe – geowłóknina w tym przypadku pozwala na utrzymanie stabilnej powierzchni tarasu przez długi okres czasu. Zabezpiecza piasek przed jego wypłukiwaniem poprzez opady atmosferyczne, dzięki czemu płytki tarasowe nie będą osiadać.
  • Baseny ogrodowe i oczka wodne – wykorzystanie geowłókniny do zabezpieczenie folii basenowej, podnosi znacznie trwałość tego typu konstrukcji. Dzięki temu, folia basenowe nie ulega uszkodzenia, a konstrukcja oczka wodnego bądź basenu ogrodowego, przez długi okres czasu zachowuje stuprocentową szczelność.

Koszty inwestycyjne.

Bardzo ważną kwestią, jest w tym przypadku także to, iż dodatkowe koszty, jakie należy ponieść w związku z wykorzystaniem geowłókniny, nie należą do najbardziej wygórowanych. Poza tym, są one w pełni a nawet z dość sporą nawiązką rekompensowane przez zyski płynące z takiego rozwiązania. Podnosimy bowiem znacznie trwałość, żywotność konstrukcji, oraz jej odporność na uszkodzenia, wynikające z obciążeń eksploatacyjnych. Pozwala to więc poprzez nieco podniesione nakłady, osiągnąć spore oszczędności w przyszłości.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż wykorzystanie geowłókniny będzie w tym przypadku wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem. Jej wdrożenie podczas prac związanych z wykańczaniem ogrodu i obejścia wokół domu, podnosi trwałość realizowanych konstrukcji budowlanych. Bezwzględnie więc powinniśmy korzystać z tego typu rozwiązań, nawet mając na uwadze fakt, iż będzie to w pewnym zakresie podnosić koszty całej inwestycji.

Tagi: , , , , ,

bez komentarza