inicio mail me! sindicaci;ón

Wewnętrzne instalacje

kontakt ścienny simonKażdy dom jednorodzinny czy też mieszkanie posiada wewnątrz mnóstwo różnorodnych instalacji, z których na co dzień bardzo często będziemy korzystać. Wystarczy zresztą wspomnieć tutaj o instalacji antenowej, elektrycznej, oświetleniowej, telefonicznej, czy też internetowej. Każda z nich musi być podłączona do domu a następnie przewodami rozprowadzona po poszczególnych pomieszczeniach, gdzie z kolei będą instalowane na ścianach odpowiednie gniazdka pozwalające nam na korzystanie z zasobów danej instalacji. Przyjrzyjmy się jednak kwestii tego, jak skutecznie zainstalować wszystkie instalacje i gniazdka, aby korzystanie z nich w naszych domach było jak najbardziej komfortowe.

Komfort przede wszystkim.

Jeszcze zupełnie do niedawna wyglądało to z reguły tak, iż każda nowa instalacja pojawiająca się w naszym domu, była dopasowywana do pozostałych, skutkiem czego po kilku latach, robił się całkiem niezły rozgardiasz, i w zasadzie nie wiadomo było o co chodzi. Obecnie jednak mamy całkiem ciekawe możliwości, chociażby pod względem zastosowanie odpowiednich listew montażowych na przewody, oraz specjalnych listwę na gniazdka wszelkiego rodzaju. Praktycznie w każdym markecie kupimy odpowiednio połączone ze sobą gniazda antenowe, elektryczne, telewizyjne i internetowe, które można całkiem spokojnie zainstalować na ścianie w jednym miejscu tuż obok siebie. Z reguły jest to rozwiązaniem bardzo korzystnym przede wszystkim ze względu na fakt, iż będziemy mieć w danym pomieszczeniu jedno miejsce, w którym będą wyprowadzone wszystkie najważniejsze przyłącza instalacyjne. Oczywiście gniazdek elektrycznych będziemy z reguły rozmieszczać więcej. Jednakże na przykład w przypadku pomieszczenia salonu, wystarczającym rozwiązaniem będzie zamontowanie tego typu listwy z gniazdkiem antenowym, internetowym i kilkoma elektrycznymi w narożniku, w którym zlokalizowana będzie szafka RTV, aby wszystkie przyłącza były pod ręką.

Rozprowadzenie instalacji wewnątrz domu.

Bardzo istotnym aspektem będzie tutaj także zagwarantowanie sobie odpowiedniego podejścia do kwestii rozprowadzenia wszystkich instalacji wewnątrz domu. Chodzi tutaj głównie o to, aby przewody były z jednej strony dobrze zamaskowane a z drugiej zaś o to, aby w przypadku konieczności przeprowadzenia jakichkolwiek prac modernizacyjnych, nie trzeba było niszczyć połowy mieszkania. W tym celu warto wykorzystać specjalne listwy montażowe, które możemy ukryć w ścianie, a które z jednej strony przykryte są maskownicą bardzo łatwo do zdjęcia. Z zewnątrz wygląda to jak ozdobny pasek, natomiast wewnątrz posiada tunel którym możemy puścić wszystkie przewody wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych. Jest to jedno ze zdecydowanie najlepszych rozwiązań w tym zakresie, pozwalających nam na bezpieczne przeprowadzanie wszystkich prac remontowych i modernizacyjnych na naszych instalacjach, bez konieczności niszczenia ścian, a to przecież jest kwestią niesamowicie istotną.

Tagi: , , ,

bez komentarza