inicio mail me! sindicaci;ón

trwałość i solidność, czyli czemu wybrać dachówki cementowe

Budowanie domu nie jest łatwe i wie o tym każdy, kto kiedykolwiek nad nim myślał. Jeżeli jednak już podjęliśmy decyzję z nim związaną, a nawet jesteśmy już na etapie zamykania tego wszystkiego, musimy zadbać o odpowiednie pokrycie dachu, które nie tylko będzie spełniało nasze wizualne wymagania, ale też – a może przede wszystkim – zapewni budynkowi bezpieczeństwo i niewrażliwość na wszelkiego rodzaju mechaniczne i pogodowe zagrożenia świata zewnętrznego. W pokrywaniu dachu najważniejszy jest z kolei wybór dachówek – czy postawić na ich pierwszy i starszy rodzaj, jakim jest dachówka cementowa, czy też zdecydować się na jej odpowiednik, jakim są dachówka ceramiczna? Dziś skupimy się na tym pierwszym rodzaju, przedstawiając wszystkie plusy płynące ze zdecydowania się na niego.

Zalety dachówek cementowych

Decydując się na takie pokrycie dachu, jak dachówka cementowa, musimy zdawać sobie sprawę, że pomimo niższej ceny (ze względu na użycie dokładnie takich samych materiałów, co w przypadku produkcji pustaków stropowych czy bloków fundamentowych) są bardzo trwałe i godne zaufania. Dzięki powłoce, którą pozyskują już w procesie powstawania, pozwalają chronić dach przed kwaśnymi deszczami, ale też przed wszelkiego rodzaju porostami, które często są zmorą posiadaczy domów.

Dachówki tego typu są nieprzesiąkalne – nie przyjmują do swojego wnętrza wody, co z kolei zapewnia również i mrozoodporność. Warto też wspomnieć, że ze względu na doskonały proces ich powstawania, każda z nich jest dokładnie taka sama, co zapewnia równomierne kolorystyczne i materiałowe pokrycie dachu.

Który rodzaj wybrać?

Jak już zostało powiedziane we wstępie, ludzie swój wybór dachówek sprowadzają do dwóch ich głównych rodzajów. Dachówka ceramiczna tak naprawdę jest jednak bardzo podobna do jej cementowego odpowiednika – różnice są na tyle marginalne, że zwrócą na nie uwagę najwięksi pedanci i idealiści. Jeżeli nie jesteśmy aż tak wymagający pod względem wyglądu, a stawiamy na bezpieczeństwo, solidność i szczelność, postawmy na cement.

 

Tagi: , ,

bez komentarza