inicio mail me! sindicaci;ón

Światło i jego wykorzystanie na co dzień.

rolety4Każdy z nas bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, iż dobrze zaplanowana gospodarka światłem w całym domu jednorodzinnym będzie miała bardzo duży wpływ na poziom komfortu dla wszystkich domowników. Musimy przecież zgodzić się ze stwierdzeniem iż światło jest potrzebne praktycznie do każdej czynności. Dlatego też, poza sztucznym oświetleniem w naszych domach, powinniśmy starannie zaplanować kwestię oświetlenia naturalnego, czyli wykorzystanie światła dziennego, poprzez odpowiednie rozmieszczenie okien, oraz zapewnienie sobie odpowiednich urządzeń służących do regulacji ilości wpadającego przez nie światła. Zobaczmy zatem jak osiągnąć harmonię w tym przypadku, i do czego może się nam przydać regulacja oświetlenia okiennego w naszych domach.

Do czego przydadzą się rolety i żaluzje?

W wielu oknach, wielu domach można zauważyć wszędobylskie rolety i żaluzje, aczkolwiek nie wszyscy zdają sobie w pełni sprawę z tego, jak bardzo korzystne są to urządzenia, i jak bardzo mogą przyczynić się do poprawy komfortu naszej codziennej egzystencji w naszych domach. Przede wszystkim możemy dzięki zastosowaniu rolet oraz żaluzji nie tylko ograniczyć ilość światła wpadającego do wnętrza pomieszczeń mieszkalnych, ale także całkowicie je wyeliminować, co będzie niesamowicie przydatne na przykład w tedy, kiedy przez okno w salonie, słońce będzie nam świeciło wprost w odbiornik telewizyjni uniemożliwiając tym samym efektywne korzystanie z tej formy rozrywki. Bardzo przydatne może się to także okazać w sypialni, kiedy mamy zamiar pospać dłużej, szczególnie w porze letniej, gdy za oknem bardzo wcześnie robi się jasno, a jak bardzo dobrze wiadomo, światło może dość szybko rozbudzić nawet największego śpiocha. Nie wspominając już o sytuacji, kiedy niektórzy dopiero o godzinie 7 rano kładą się spać po nocnej zmianie i potrzebują nieco przytulnej i zacienionej atmosfery aby dobrze się wyspać.

Pozostałe przypadki.

Oczywiście w niektórych sytuacjach trzeba będzie zastosować nieco odmienne rozwiązania. Na przykład w przypadku kiedy w salonie będziemy posiadali okna o kształtach nietypowych, czyli na przykład trójkątnych, do ich zasłonięcia należy zastosować plisy, które będą dostosowane właśnie do współpracy z tego typu oknami. Można nawet powiedzieć, iż kupując plisy i żaluzje musimy zwrócić szczególną uwagę na ich gabaryty i konkretny kształt, aby zagwarantować sobie pełną kontrolę nad ilością światła słonecznego przedostającego się przez takie okna, aczkolwiek nie jest to zadaniem wybitnie trudny. Trzeba tutaj po prostu trochę uwagi i rozsądku, oraz dobrze wymierzona przestrzeń okna, aby dopasować odpowiednie plisy, które pozwolą na pełna kontrolę nad światłem wpadającym do salonu przez te dziwne i nietypowe okienka. Warto tutaj także zwrócić szczególną uwagę na jakość zakupionych plis, rolet i żaluzji, aby nie okazało się czasem iż już po kilku tygodniach eksploatacji dochodzi do jakichkolwiek uszkodzeń.

Tagi: , , , ,

bez komentarza