inicio mail me! sindicaci;ón

Sprzęt elektryczny

Wprowadzając się do starego mieszkania, w bloku, który ma kilkadziesiąt lat, warto zastanowić się nad przeprowadzeniem gruntownego remontu. Warto wymienić drzwi wejściowe, odnowić łazienkę, czy też wymienić okna, ponieważ stare mogą być już nieszczelne. Problemy nieraz przysparza osprzęt elektryczny i elektroinstalacyjny, gniazdka, kontakty itp.Wiele osób decyduje się również na wymianę starej instalacji elektrycznej, która najczęściej oparta jest o aluminium. Obecnie, kiedy w domu wykorzystujemy wiele urządzeń, które wymagają dużej ilości energii, elektrycznej, jak przykładowo komputer, czy też telewizor LCD. Zatem stara instalacja, może nie podołać takiemu wyzwaniu. Warto zatem wymienić ją na nową instalację opartą na miedzi i nowe materiały elektroinstalacyjne. Powinniśmy zacząć od demontażu starej instalacji. Można rozkuć tynk w okolicy gniazdka elektrycznego i sprawdzić jak biegną kable, warto bowiem wiedzieć że nie zawsze w tego rodzaju budownictwie, kładziono instalacje według sztuki budowlanej.

Zatem nie zawsze przewód elektryczny będzie biegł w pionie, czy poziomie, może się okazać że będzie on biegł po skosie. Wówczas gdy znajdziemy kabel, który opuszcza gniazdko elektryczne powinniśmy wykuć je ze ściany. Tak, samo powinniśmy postąpić w przypadku przewodów biegnących do oświetlenia. Jednak nie zawsze uda nam się wyciągnąć wszystkie kable, można więc po prostu je rozłączyć, pozostawić w ścinie, i stworzyć nowe ścieżki dla kabli za pomocą szlifierki. Nowe gniazdka elektryczne, powinno się solidnie zamocować pamiętając, o tym że mocniejsze pociągnięcie z a kabel może wyrwać gniazdko ze ściany. Kupując wszelkiego rodzaju kontakty elektryczne, musimy pamiętać, o tym żeby dobrać je do naszych potrzeb, i raczej nie oszczędzać, kupując najtańsze modele. Można wykorzystać przykładowo ściemniacze, dzięki którym będziemy mogli regulować natężenie światła. Jest to wygodne w przypadku, kiedy podczas oglądania telewizji światło pada na ekran.

Na końcu warto dobrać odpowiednią skrzynkę, w której umieścimy bezpieczniki, warto zamontować ją w miejscu, do którego będziemy mieli dogodny dostęp. Sprawdzony producent sprzętu elektrycznego z pewnością dostarczy nam dobrej jakości skrzynkę elektryczną, gdzie z łatwością umieścimy wszystkie niezbędne podstawowe bezpieczniki, jak również bezpiecznik przeciwporażeniowy.

Tagi: , , , , , ,

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby komentować