inicio mail me! sindicaci;ón

Specjalistyczne narzędzia pomiarowe dla budownictwa.

W ciągu ostatnich lat, praktycznie w każdej branży możemy zauważyć wyraźny postęp technologiczny. Przejawia się on głównie poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań czy też urządzeń pracujących w oparciu o najnowocześniejsze technologie. W przypadku branży budowlanej, będziemy mieć do czynienia z wykorzystywanie laserów do realizacji pomiarów budowlanych. Nowoczesne, w pełni profesjonalne poziomice murarskie, wykorzystują wiązkę światła laserowego do zapewnienia jeszcze większej precyzji realizowanych pomiarów, zarówno wstępnych, jak i pomiarów bieżących, wykonywanych w trakcie realizacji konkretnych robót.

Poziomice dla branży murarskiej.

W branży murarskiej, potrzeba odpowiednich narzędzi pomiarowych aby skutecznie realizować proces wznoszenia murów nowych budynków. Oczywiście mury muszą spełniać pewne standardy, jeśli chodzi o jakość. Powinny być proste, piąć się pionowo do góry i zachować poziom w każdej warstwie. Aby taki poziom jakości osiągnąć, należy na bieżąco kontrolować jakość realizowanych prac murarskich. W tym celu niezbędne będą oczywiście profesjonalne poziomice murarskie, dostosowane do potrzeb branży murarskiej. Bardzo ważną kwestią jest także umiejętne posługiwanie się nimi przez poszczególnych pracowników.

Obecnie profesjonalne poziomice murarskie także korzystają z technologii laserowej. Dzięki temu, w trakcie realizacji prac murarskich, można mieć bieżący podgląd na jakość realizowanych prac. W tym celu poziomicę laserowa ustawia się w stałej pozycji w pewnym oddaleniu od wznoszonej ściany, a następnie rzuca się na ścianę wiązkę laserową, która wskazuje poziom układanych warstw cegły. W celu kontroli wystarczy odejść od ściany i włączyć poziomicę. Następnie aby przejść warstwę wyżej wystarczy podnieść poziomicę na statywie, bądź nieco ją pochylić ku górze. W zasadzie jej wykorzystanie i użytkowanie jest banalnie proste, toteż każdy murarz bez większych trudności powinien sobie z tym poradzić.

Korzyści płynące z zastosowania laserowych narzędzi pomiarowych.

Warto tutaj podkreślić, iż mimo stosunkowo sporych kosztów zakupu tego typu poziomicy, jej zastosowanie przynosi w codziennej pracy spore korzyści. Przede wszystkim eliminuje czynnik błędu ludzkiego. Standardowa poziomica, z libellą pomiarową, owszem pokazuje wyniki pomiarów prawidłowo, jednakże dużo jest tutaj zależne od interpretacji osoby przeprowadzającej pomiar. W przypadku poziomicy laserowej ten problem został całkowicie wyeliminowany. Trudno jest nie zauważyć, iż wiązka laserowa wyraźnie odchodzi od linii cegły. Jednym słowem, można powiedzieć, iż inwestycja w laserowe, w pełni profesjonalne poziomice murarskie będzie jak najbardziej korzystna z punktu widzenia jakości oraz wygody przeprowadzania bieżących pomiarów w budownictwie.

Tagi: , ,

bez komentarza