inicio mail me! sindicaci;ón

Sauna ogrodowa

Coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie sauny w swoim domu. Niewątpliwie jest to doskonały sposób na chwilę relaksu. Powszechnie uważa się że instalacja sauny w domu jest kosztowną inwestycją. Rozwiązaniem tego problemu jest sauna ogrodowa. Poniżej krótko opisujemy charakterystykę takiego rozwiązania.

Jak wygląda sauna ogrodowa?

Wolnostojąca sauna jest dostępna w formie nowoczesnej beczki dzięki czemu bardzo dobrze prezentuje się w ogrodzie. Sauna jest wykonana z naturalnego drewna. Z reguły przy budowie sauny wykorzystuje się drewno świerkowe, cedrowe lub modrzew syberyjski. Całość jest wykonana z wysoką dbałością o drobne elementy wykończeniowe.

Przednia ściana sauny jest przeszkolna szybą, dzięki czemu podczas spędzania czasu w saunie widzimy to co jest na zewnątrz. Latem widok na zieleń orodu jest bardzo przyjemna dla oka i odprężająca. Z kolei zimą możliwość spojrzenia na zaśnieżony chłodny ogród podczas wygrzewania się w saunie to coś bezcennego.

Zewnętrzna sauna to znakomite rozwiązanie, dla każdego kto nie dysponuje wolną przestrzenią w domu aby zainstalować tradycyjną saunę. Poza tym, instalacja wewnętrznej sauny z reguły wiąże się z kosztownym remontem łazienki.

Jakie elementy znajdziemy w saunie ogrodowej?

  • Przeszklenie wypukłe z poliwęglanu o grubości 8 mm.
  • Drzwi klejone, nie wypaczające ze szczelnym dociskiem.
  • Pełne wyposażenie saunowe tj. piec elektryczny z kamieniami.
  • Dwie ławki.
  • Podest umiejscowiony na podłodze.
  • Cała konstrukcja jest wzmacniana opaskami ze stali nierdzewnej.

Ponadto, istnieje możliwość zainstalowania dodatkowych promienników podczerwieni oraz zainstalowania dodatkowego kolorowego oświetlenia. Co ciekawe, zaawansowany moduł oświetleniowy może pełnić funkcję koloroterapii. Jest to jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na wystawianiu zmysłu wzroku na określone barwy. W efekcie odpowiednio dobrane kolorowe światła pomagają się uspokoić, zrelaksować i dostarczyć pozytywnej energii.

Jak przygotować się do instalacji sauny ogrodowej?

Instalacja sauny ogrodowej jest znacznie prostsza od montażu tradycyjnej sauny w pomieszczeniu. Saunę kupuje się w formie gotowego modułu, który wystarczy umieścić w wybranym miejscu w ogrodzie. Daje to niesamowite pole do popisu w kwestii aranżacji. Sauna w otoczeniu pięknych kwiatów lub otoczona gustownie wyłożonymi kamieniami lub deseczkami bez wątpienia może stanowić ozdobę ogrodu. Poza funkcją ozdobną, podstawa na której umiejscowimy przysłowiową “beczkę” stanowi fundament stabilizujący saunę. Należy pamiętać, że sauna jest sprzętem, który ma określoną wagę i dosyć spore gabaryty przez co raczej nie powinna być umiejscowiona na grząskiej powierzchni np. bezpośrednio na trawie.

Kluczowym elementem do poprawnego działania sauny jest podłączenie mediów: elektryczności oraz wody. Prąd będzie wymagany ze względu na konieczność podłączenia pieca oraz zestawu oświetleniowego. Natomiast woda jest przydatna do generowania pary wodnej oraz ewentualnej możliwości skonstruowania prysznica w pobliżu sauny. Zdecydowanie rekomendujemy przemyślane podłączenie mediów. Można np. wkopać się pod powierzchnię trawy, tak aby całość wyglądała maksymalnie estetycznie bez negatywnego wpływu na wygląd ogrodu.

Sauna ogrodowa – wyjątkowa chwila relaksu na wyciągnięcie ręki

Umieszczenie sauny w hotelu lub pensjonacie znacznie zwiększa atrakcyjność oferty noclegowej. Z kolei instalacja takiego rozwiązania we własnym ogrodzie to zapewnienie sobie chwili luksusu dosłownie na wyciągnięcie ręki. Sauna we własnym ogrodzie to osobiste SPA, dostępne dla Ciebie o każdej porze dnia i nocy. Szczególnie zimą możliwość wygrzania się w saunie wydaje się bardzo atrakcyjna! Korzystanie z sauny to świetny sposób na dostarczenie sobie chwili relaksu i odprężenia. Ponadto, sauna ma właściwości prozdrowotne: poprawia krążenie, pomaga w regeneracji po wysiłku fizycznym, ujędrnia skórę, pomaga w regulacji snu. Poza tym, co najważniejsze – korzystanie z sauny wpływa na wzrost hormonów szczęścia wpływających na dobry nastrój. Dla wielu entuzjastów “saunowania”, chwila relaksu w gorącej saunie to więcej niż relaks.. to styl życia!

Więcej na temat sauny ogrodowej: https://akvafalo-polska.pl/sauna-ogrodowa-owalna

Tagi: ,

bez komentarza