inicio mail me! sindicaci;ón

Samodzielne wykonanie zabudowy wnęk.

okucia BlumZabudowane wnęki w domu to rozwiązanie wysoce estetyczne, a jednocześnie zapewniające nam o wiele lepsze, bardziej optymalne wykorzystanie przestrzeni w każdej wnęce. Tutaj nie będziemy tracić miejsca pomiędzy ścianą a meblem wykonanym seryjnie, tylko mebel będzie prawidłowo dopasowany do kształtu wnęki, w stu procentach wykorzystując dostępną w niej przestrzeń. Tego typu zabudowy są dość kosztowne, niemniej jednak bardzo prosto można będzie wykonać tego typu zabudowę samodzielnie, oszczędzając w ten sposób stosunkowo sporo pieniędzy, aczkolwiek nie jest to takie proste jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać.

Wymiary i podstawowa konstrukcja.

W pierwszej kolejności powinniśmy tutaj przeprowadzić bardzo dokładne wymiarowanie wnęk pod zabudowę, aby dzięki temu określić rozmiary szafy oraz poszczególnych jej elementów. Kiedy już wymierzymy wszystkie ścianki, półki oraz drzwi, można będzie zająć się wyborem odpowiednich materiałów, czyli frontów do szafek, okuć i akcesoria, oraz wszystkich innych elementów systemu zabudowy, pamiętając o tym, aby wybrane przez nas elementy były ze sobą jak najbardziej spójne, bowiem w przeciwnym przypadku gotowa szafa może nie być tak dobrze wykonana i funkcjonalna, jak być powinna. Oczywiście zawsze możemy tutaj skorzystać z odpowiedniej usługi w zakresie zabudowy wnęk jednakże będzie to rozwiązaniem bardziej kosztownym, a nam przecież chodzi o oszczędności, toteż o wiele lepiej wykonać zabudowę samodzielnie, a dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy sporo pieniędzy, ale także zapewnimy sobie o wiele większą satysfakcję, bowiem wszystkie meble będą wykonane praktycznie rzecz biorąc samodzielnie, a to już dość spory powód do dumy.

Estetyka zabudowy wnęk.

Bardzo ważnym aspektem poza kwestiami technicznymi i funkcjonalnością naszych zabudowanych wnęk, jest kwestia ich estetyki, a mamy tutaj stosunkowo spore i szerokie pole do manewru. Możemy na przykład wybrać sobie akrylowe fronty meblowe które charakteryzują się bardzo wysokim poziomem estetyki, aczkolwiek trzeba będzie się liczyć z koniecznością poniesienia nieco wyższych kosztów ich zakupu niż w przypadku zwykłych frontów. Warto także skorzystać z możliwości wykonania sobie lustra na jednym skrzydle drzwi naszej zabudowanej we wnęce szafy, co nie tylko podnosi jej poziom estetyczny, ale także zapewnia nam wyższy poziom funkcjonalności, bowiem zaraz przy szafie można się przejrzeć, czy wszystko jest dobrze założone. Generalnie rzecz więc ujmując, można tutaj powiedzieć, iż poprzez samodzielne wykonanie zabudowy wnęki szafą, zapewniamy sobie wyższy poziom estetyki, a co najważniejsze wszystkie prace, prawie wszystkie prace wykonywane są samodzielnie, co dla wielu z nas będzie naprawdę bardzo wielkim powodem do dumy. Nic w tym dziwnego, w końcu nie każdy potrafi samodzielnie wykonać jakiekolwiek meble, a cóż dopiero system zabudowy wnęk, który jest niewątpliwie o wiele bardziej skomplikowanych zadaniem niż wykonanie zwykłej półeczki na obuwie.

Tagi: , , , ,

bez komentarza