inicio mail me! sindicaci;ón

Różne domy dla różnych ludzi

Czas budowy domu, to bardzo stresujący, ale jednocześnie fascynujący okres. Czas projektowania, szkicowania, snucia panów i czas przeprowadzki spełniania marzeń. O własnym domu marzą najczęściej ludzie młodzi, którzy są na starcie dorosłego życia. Często są to młode małżeństwa, które pragną wychowywać swoje dzieci w otoczeniu przyrody. W tym celu zakupują na obrzeżach miasta lub na wsi odpowiednią działkę budowlaną i rozpoczynają budowę wymarzonego domu.
Ale bywa także, że ludzie w starszym wieku będący dotychczas mieszkańcami bloku budują pierwszy, własny dom. Najczęściej wiąże się to ze zmianą miejsca pracy. Lub z przejściem na emeryturę i chęcią zamieszkania poza miastem, gdzie będzie ogródek i więcej przestrzeni.
Dla jednych i dla drugich jest to wyzwanie. Jest to nielekki, lecz ciekawy okres w życiu.

Posiąść własny dom można na trzy sposoby

– Pierwszym z nich jest oddać się w ręce dewelopera. W takiej sytuacji spółka deweloperska załatwi wszystkie sprawy związane z budową domu. Inwestorowi pozostaje tylko ustalić szczegóły i podpisać umowę.
– Drugim sposobem jest samodzielna budowa domu. Polegająca na zatrudnieniu ekipy budowlanej i osobistym doglądaniu placu budowy.
– Trzeci sposób, to zakup istniejącej już nieruchomości. Wobec czego dla przyszłego właściciela pozostanie tylko remont, dobudowa lub rozbudowa i zorganizowanie przeprowadzki. Albo tylko odnowienie domu.

Ludzie budują różne domy – Różnorodność zależy od wielu rzeczy:

– Najważniejszą rzeczą są zasoby finansowe. A więc nie tylko osobiste oszczędności, ale także zdolność kredytowa. Gdyż nie każdy posiada takie zasoby finansowe, które pokryją w całości budowę i wykończenie domu.

– Jak będzie wyglądał dom zależy także od preferowanego stylu. Dla jednych najważniejsza będzie przestrzeń i nowoczesność. Dla innych liczy się klasyka i elegancja. A jeszcze dla innych surowość i prostota.

– Wygląd domu zależy także od ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego. Na przykład nie możemy pobudować domku parterowego na obrzeżach miasta, gdy ogólny plan zagospodarowania miasta pozwala tylko na budowę domu posiadającego więcej niż jedną kondygnację.

– Budowany dom zależy także od liczebności rodziny. Gdy jest to rodzina rozwojowa, to wówczas metraż i rozkład domu będzie inny niż w przypadku np. dwuosobowej rodzinie niebędącej już w wieku produkcyjnym.

– Wielkość i wygląd domu zależy także od wielu innych życiowych sytuacji i potrzeb. Jak na przykład od tego, czy rodzina zamierza prowadzić bogate życie towarzyskie. Albo od tego, czy zamieszkiwać dom będą osoby niepełnosprawne ruchowo, bądź osoby podeszłe w latach lub ludzie chorzy, itp.

Tagi: ,

bez komentarza