inicio mail me! sindicaci;ón

Przesiewanie humusu podczas prac ziemnych.

Realizacja wykopów ziemnych, w zależności od konkretnej sytuacji, może wymagać od nas jednoczesnego przesiewania urobku. Najczęściej tego typu działania są stosowane w przypadku wykopów pod domy jednorodzinne. Tam bowiem, zebrana warstwa humusu będzie następnie rozplanowana na działce, aby stanowić idealne podłoże pod trawnik ogrodowy. Aby jednak, humus się w takim zastosowaniu sprawdzić, konieczne będzie jego oczyszczenie z najgrubszych frakcji kamiennych. Jednym słowem trzeba będzie przeprowadzić przesiewanie humusu, które najczęściej realizowane było w przesiewaczach bębnowych. Obecnie jednak, dzięki przesiewaczom Rotastar, możemy tego typu prace realizować w trakcie trwania wykopów.

Jak zrealizować przesiewanie humusu w trakcie prowadzenia wykopów?

Aby możliwe było przesiewanie humusu jeszcze podczas jego zbierania, należy zastosować odpowiednią łyżkę przesiewającą do koparki. Jest ona montowana w miejsce klasycznej łyżki i pozwala nam także na klasyczną pracę. Różnicą wyróżniającą łyżki przesiewające od pozostałych jest fakt, iż ich tył jest zaopatrzony w rolki z zazębiającymi się gwiazdami z poliuretanu. Po nabraniu humusu na łyżkę uruchamia się rolki, napędzane hydraulicznie z koparki, a tyłem łyżki wychodzi gotowy, zmieszany i odsiany humus. Możliwe jest regulowanie rozstawu gwiazdek na rolkach, dzięki czemu możemy uzyskać przesiany materiał o różnej frakcji.

Posiadanie łyżki przesiewającej do koparki niesie za sobą następujące korzyści:

  • Szybsze i sprawniejsze przesiewanie humusu w warunkach polowych
  • Łatwy montaż i demontaż urządzenia
  • Łyżki przesiewające Rotastar zapewniają nam jednocześnie unikalny system samooczyszczania gwiazdek przesiewających. Jest to realizowane dzięki specyficznemu ułożeniu samych gwiazdek w części roboczej łyżki.
  • Przesiewanie humusu oraz innych materiałów: odpadów, gruzu, gipsu, itp.

Możemy więc powiedzieć, iż łyżki przesiewające do koparek to dobra inwestycja dla wielu firm budowlanych. Jest to narzędzie pożyteczne z wielu względów. Tak więc tego typu inwestycję, w wielu przypadkach, należy uznać za jak najbardziej zasadną i wartościową. Wnoszącą nowość do firmy i zapewniającą możliwość lepszej realizacji usług budowlanych.

Zakup łyżki przesiewającej.

Bardzo ważną kwestią jest tutaj dobór właściwej łyżki. Trzeba tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż przesiewacz do koparki powinien być dobierany według kilku, istotnych kryteriów. Przede wszystkim, należy dobrać urządzenie o zakładanej przez nas wydajności oraz rozmiarach. Każdy przesiewacz będzie bowiem w tym zakresie różny. Poza tym, każdy z nich jest dostosowany do koparek o różnej masie. Musimy więc uwzględnić masę posiadanej koparki. Ostatecznie istotna jest także ilość rolek z gwiazdami na przesiewaczu. Im będzie ich więcej, tym bardziej wydajne będzie przesiewanie humusu z zastosowaniem konkretnej łyżki.

Generalnie rzecz więc ujmując, musimy precyzyjnie przeanalizować nasze potrzeby w tym zakresie. W przeciwnym razie nie uda nam się dobrać właściwego przesiewacza do humusu. A trzeba także pamiętać, iż są to urządzenia dość kosztowne. Lepiej więc przeprowadzić wnikliwą analizę, niż wydać sporo pieniędzy na urządzenie, którego nie będzie w stanie w pełni wykorzystać.

Tagi: , ,

bez komentarza