inicio mail me! sindicaci;ón

Profesjonalne usługi sprzątania

Obecnie w czasie, gdzie każda firma stara się maksymalnie wykorzystać czas swoich pracowników, wiele czynności, które nie są w głównym kręgu zainteresowań przedsiębiorstwa, zleca się firmom postronnym. Przykładem może być sprzątanie biura, kiedy prowadzimy firmę informatyczną, wówczas nie będziemy zaganiać do sprzątania informatyków, którzy za swoją pracę żądają dużego wynagrodzenia. Z pomocą przychodzą firmy oferujące sprzątanie, z pewnością wykonają one solidnie swoją pracę. Do zalet jakie wiążą się z wynajęciem firmy oferującej usługi sprzątania należą:

  • wykonanie zlecenia po godzinach pracy;

  • brak konieczności tworzenia nowego etatu dla osoby, sprzątającej, jak również zakup i serwisowanie sprzętu potrzebnego dla tejże osoby;

  • profesjonalne wykonanie zlecenia;

  • dodatkowe koszty związane z prowadzeniem firmy;

Firmy, prowadzące usługi sprzątania z pewnością mogą dostosować godziny swojej pracy, do naszych potrzeb. Trudno sobie wyobrazić, sytuację, kiedy ekipa sprzątająca będzie krzątała się pomiędzy biurkami naszych pracowników, w czasie ich pracy. Dlatego też najlepiej jest wykonywać pracę w godzinach wieczornych lub też nocnych. Wówczas mogą zostać sprzątnięte biurka, sprzęt komputerowy, może być wytarty z kurzu, można umyć ekrany monitorów. Możliwe będzie także przesuwanie mebli, w celu odkurzenia dywanów. Jeżeli posiadamy w biurze knapy, możemy liczyć na wyczyszczenie tapicerki, jak również na pranie dywanów.

Z pewnością dla firmy, która zatrudnia małą liczbą pracowników zatrudnienie kolejnej osoby, na stanowisko osoby sprzątającej mogło by być kłopotem. Dlatego też firmy starają się wynająć kogoś zewnętrznie. Zazwyczaj w biurowcach, jedna firma sprzątająca obsługuje wielu klientów, więc nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniej firmy. W mniejszych biurowcach, pracę tę może wykonywać nawet jedna osoba, prowadząca działalność gospodarczą, wówczas będziemy mogli liczyć na fakturę i wrzucenie tego rodzaju usługi w koszta. Dzięki temu będziemy mogli odpisać sobie podatek VAT, jak również podatek dochodowy. Będzie to dla nas pewne odciążenie finansowe. Tego rodzaju firmy mogą również zapewnić kompleksowe sprzątanie nieruchomości.

Czystość w firmie to również konieczność prestiżowa, jeżeli przyjmujemy u nas klientów, warto aby przyjąć ich w czystych pomieszczeniach. Warto pamiętać że liczy się pierwsze wrażenie, zatem klient, który wchodzi do nas po raz pierwszy, z pewnością nie wyrobi sobie dobrego zdania z brudnego biura.

Tagi: , , , , , , ,

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby komentować