inicio mail me! sindicaci;ón

Prace wyburzeniowe na przemysłowa skalę.

młot do koparkiWszelkiego rodzaju prace wyburzeniowe na większą niż amatorska skalę, wymagają już o wiele poważniejszego sprzętu, niż tylko zwykło młot pneumatyczny do obsługi ręcznej. Wyburzenia budynków, lub co gorsza dróg i autostrad, wymagają wykorzystania młotów wyburzeniowych do koparek, które charakteryzują się w tym przypadku o wiele większą siłą uderzenia, liczoną w setki a nawet tysiące Juli, co pozwala na skuteczne prowadzenie prac wyburzeniowych, oraz jest przydatne w wielu innych okolicznościach, takich jak chociażby prace ziemne. Przyjrzyjmy się zatem eksploatacji młotów hydraulicznych oraz sprawdźmy w jakich przypadkach ich eksploatacja będzie korzystna.

Eksploatacja młota hydraulicznego do koparki.

Przede wszystkim warto sobie tutaj powiedzieć nieco więcej na temat samego młota hydraulicznego oraz idei jego powstania. Otóż młot jest specjalną nakładką na ramię koparek, montowaną w miejsce tradycyjnie stosowanej tam łyżki. Podłączony jest oczywiście do układu hydraulicznego koparki, skąd czerpie energię do pracy. Co prawda, w trakcie pracy urządzenia, cierpi też nieco ramię koparki, niemniej jednak, nowoczesne młoty hydrauliczne arrowhead, czyli młoty wytwarzane przez angielską firmę Arrowhead Rockdrill, zapewniają nam nowoczesne rozwiązania amortyzujące pracę młota hydraulicznego, aby dzięki temu ramię koparki mogło cierpieć w miarę możliwości jak najmniej. Dość istotnym aspektem jest tutaj także to, iż w trakcie eksploatacji młota, wystarczy pamiętać o regularnym smarowaniu newralgicznych punktów, przy pomocy dostarczonego wraz z młotem urządzenia do smarowania, aby zapewnić sobie bezpieczną i wydajną pracę przez stosunkowo długi czas. Jednym słowem, młoty hydrauliczne nie wymagają od nas jakiejś szczególnej troski w toku eksploatacji, a co za tym idzie, możemy więcej czasu poświęcić pracy niż dbaniu o sprzęt.

Wykorzystanie młotów hydraulicznych.

Oczywiście warto tutaj sobie także powiedzieć o tym, w jakich zakresach tego typu młoty hydrauliczne do koparek będą wykorzystywane w branży budowlanej. Przede wszystkim będziemy ich używać do prac związanych z wyburzeniami na dużą skalę. Burzenie dróg autostrad czy też budynków, z zastosowaniem młotów hydraulicznych do koparek jest o wiele wydajniejsze oraz, co równie ważne, bezpieczniejsze. Tutaj nie mamy do czynienia z sytuacją narażania pracowników na jakiekolwiek niebezpieczeństwo w toku robót wyburzeniowych, bowiem w ogóle nie muszą pojawiać się w ich obrębie, dopóki nie zostaną zakończone. Bardzo ciekawym zastosowaniem dla młotów hydraulicznych w koparkach jest także realizacja wykopów ziemnych na przykład pod nitki wodociągowe. Bardzo często w toku realizacji tego typu prac, można natrafić na kamienne przeszkody nie do pokonania. W takich zaś okolicznościach, w szczególności mniejsze młoty hydrauliczne o wąskiej budowie, będą w stanie bez problemu dostać się do przeszkody w ziemi i rozkruszyć ją na drobne kawałki. Jednym słowem młoty hydrauliczne do koparek, to bardzo ciekawe i wszechstronne urządzenia, zapewniające wiele ciekawych możliwości.

Tagi: , , , , ,

bez komentarza