inicio mail me! sindicaci;ón

Poziomice dla specjalistów.

Poziomica jest jednym ze zdecydowanie najstarszych narzędzi pomiarowych stosowanych w branży budowlanej. Dzięki zastosowaniu tego typu narzędzi, możliwe jest utrzymanie pionu i poziomu podczas wznoszenia różnorodnych konstrukcji budowlanych. Narzędzia te wykorzystywane są także w wielu innych branżach. Wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie pionu lub poziomu. Obecnie na rynku znajdziemy klasyczne poziomice, jak i poziomice dla specjalistów. Są one dostosowane do konkretnego zakresu robót budowlanych i nie tylko. Dzięki temu, możliwe jest osiągnięcie jeszcze większej precyzji wykonywanych pomiarów w danym zakresie. Warto więc przyjrzeć się różnym rozwiązaniom w tym zakresie, aby mieć przynajmniej podstawowe pojęcie w tym temacie.

Co wyróżnia poziomice dla specjalistów?

Przede wszystkim to, iż są to narzędzia dostosowane do specyficznych wymogów danego zakresu robót budowlanych. Pozwala to na osiągnięcie jeszcze większej precyzji oraz komfortu w realizacji danych prac. Poza tym, przy pomocy klasycznej poziomicy, nie wszystkie zadania są możliwe do zrealizowania, toteż odpowiednie poziomice dla specjalistów będą tutaj rozwiązaniem wręcz idealnym.

Wyróżnić możemy kilka najbardziej klasycznych poziomic specjalistycznych:

  • Poziomice szlauchowe – to poziomice przeznaczone do prac związanych z posadzkarstwem. Składa się ona z długiego węża, zakończonego przezroczystymi końcówkami z podziałką. Długość węża pozwala nam przenosić poziom ze ściany jednego pomieszczenia na ścianę drugiego. Po prostu rozwijamy wąż i w jednym pomieszczeniu ustawiamy podziałkę na poziomie który chcemy przenieść. W drugim zaś, na podziałce odczytujemy gdzie znajduje się nasz poziom do przenoszenia.
  • profesjonalne poziomice murarskie – to z kolei poziomice przeznaczone do prac murarskich. Poza klasycznymi rozwiązaniami jak wskazywanie pionu i poziomu, pozwalają nam także zbadać kąt pomiędzy płaszczyznami.
  • Poziomnice sznurkowe – to specyficzny rodzaj poziomicy, służący do ustawiania sznurka budowlanego. Ustawianie sznurka w poziomie przy pomocy klasycznej poziomicy może być kłopotliwe. Dlatego też, powstała specjalna poziomica, którą wieszamy na sznurku a następnie ustawiamy sznurek do poziomu.

Oczywiście poziomice dla specjalistów występują w o wiele większym zróżnicowaniu. Tutaj podaliśmy tylko trzy podstawowe modele, najczęściej wykorzystywane.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż obecne na rynku poziomice dla specjalistów, to narzędzia pomiarowe dostosowane do konkretnego rodzaju pomiarów. Dzięki temu oczywiście mamy o wiele większe możliwości realizacji precyzyjnych pomiarów w danych zastosowaniach. Jest to bardzo istotne, szczególnie we współczesnym budownictwie, gdzie precyzja wykonania poszczególnych robót staje się coraz bardziej istotna.

Tagi: , , , , ,

bez komentarza