inicio mail me! sindicaci;ón

Pompy przewoźne do wody zanieczyszczonej.

pompy VictorRealizacja wielu inwestycji budowlanych, bardzo często będzie nieść za sobą konieczność przeprowadzania działań, które na pierwszy rzut oka z budownictwem nie będą miały za wiele wspólnego. Przykładem może tutaj być chociażby odwadnianie, które okazuje się jednak bardzo często realizowanym w toku pracy budowlanych procesem. Dzieje się tak chociażby w przypadku, kiedy nagłe i bardzo intensywne opady atmosferyczne doprowadzą do całkowitego zalania wykopów budowlanych, a co za tym idzie uniemożliwią kontynuowanie robót ziemnych. W takich przypadkach niezbędne będzie przeprowadzenie szybkiego i skutecznego odwadniania, z zastosowaniem odpowiednich rozwiązań technologicznych.

Jakie pompy do odwodnień budowlanych?

Najważniejszą kwestią, na którą należy tutaj zwrócić uwagę jest fakt, iż woda w zalanych wykopach budowlanych będzie bardzo silnie zanieczyszczona, a bardzo często będziemy mieli także do czynienia z ciałami stałymi o różnej średnicy, wobec czego też nie każda pompa będzie w stanie poradzić sobie z jej odprowadzeniem. Najskuteczniejsze w takich sytuacjach będą pompy wirowy o dużych średnicach przelotu, dzięki czemu ciała stałe, zassane przez wirnik pompy będą mogły być skutecznie przeprowadzone przez pompę aż do węży tłocznych i razem z woda odprowadzone na zewnątrz. Bardzo dużą popularnością cieszą się tutaj profesjonalne, przewoźne pompy do wody brudnej, wykorzystywane równie często w przemyśle budowlanym, co w przemyśle kanalizacyjnym. Tego typu urządzenia posiadają odpowiednio dopasowane parametry, oraz dość sporą (25-75mm) średnicę przelotu dzięki czemu możliwe jest pompowanie także wody kanalizacyjnej, czy też nawet bentonitu. Generalnie rzecz biorąc, można powiedzieć, iż dla firmy budowlanej, pompy tego rodzaju będą najlepszym rozwiązaniem, nie tylko przez wzgląd na skuteczność pompowania zanieczyszczonej wody, ale także przez wzgląd na fakt ich mobilności, bowiem z reguły są one instalowane na małych przyczepkach, które łatwo transportować nawet za pojazdami osobowymi.

Gdzie szukać tego typu rozwiązań?

Problemem może tutaj okazać się znalezienie odpowiedniej pompy, niemniej jednak polscy dystrybutorzy dysponują tego typu urządzeniami, a co najważniejsze, są to pompy renomowanych producentów, którzy zapewniają nam skuteczne działanie swoich urządzeń nawet w wyjątkowo trudnych warunkach. Ponadto, możliwe jest także skorzystanie z usług jednej z wielu wypożyczalni pomp, gdzie także można znaleźć dobre jakościowo przewoźne pompy do wody zanieczyszczonej, co oczywiście ogranicza nieco koszty, szczególnie w przypadku jednorazowego zapotrzebowania na pracę tego typu urządzenia. W przypadku, zaś, kiedy możemy z góry przewidzieć, iż tego typu pompa do wody brudnej będzie nam przydatna częściej, lepszym rozwiązaniem będzie jej zakup na własność, co w dłuższej perspektywie czasowej z całą pewnością okaże się rozwiązaniem bardziej oszczędnym.

Tagi: , , , , ,

bez komentarza