inicio mail me! sindicaci;ón

Pompy i odwadnianie

Pompy, znajdują bardzo wiele zastosowań, poczynając, od niewielki urządzeń, które mogą wypompowywać wodę, ze studni, na dużych agregatach pompowych kończąc. W przypadku wykorzystania zanurzeniowych pomp zatapialnych w studniach, powinniśmy zwracać uwagę, na głębokość, jakiej będzie topiona pompa, jak również zwrócić uwagę, na grubość węża którym woda będzie wypompowywana. Znając te parametry, można wówczas wybrać właściwą pompę dla naszych potrzeb. Ważne aby znać jej wymaganą wysokość podnoszenia i wydajność czyli charakterystykę. W zastosowaniu domowym, można również spotkać pompy w piwnicach. Często w domach jednorodzinnych, w piwnicy, jest pralnia, jednak problemem, jest wypompowanie wody, czy to z prali, czy też wanny, ponieważ sam odpływ można znajdować się nad nimi, dlatego też zastosować warto pompę, która będzie pompowała wodę do rury ściekowej. Do odwadniania w takich przypadkach bardzo dobrym rozwiązaniem są pompy zanurzeniowe pozwalające na odwadnianie do sucha (jak np. AFEC FSR)

Pompa FSR

Pompy, można podzielić na kilka rodzajów, przykładem są wymienione wcześniej pompy zanurzeniowe, które dobrze sprawdzają się przykładowo podczas odwadniania zalanych piwnic po powodziach. Dzięki nim szybko można wypompowywać wodę z zalanych pomieszczeń. Wykorzystuje się je również, kiedy chcemy obniżać , poziom wód na danym obszarze. W przypadku odwadniania zalanych terenów dobrze sprawdzą się również pompy szlamowe, które pozwalają nam na pompowanie wody, wraz ze nieznajdującymi się w niej nieczystościami. W wodzie bowiem, może znajdować się piach, jak również rośliny, czy też inne przedmioty, które mogły by zatkać nieprzystosowana pompę.

Kiedy, wody jest bardzo dużo, warto sięgnąć po urządzenia bardziej wydajne, jakimi z pewnością są agregaty pompowe. Czasem są to po prostu złączone ze sobą pompy, dzięki czemu całość zyskuje większą moc. Mogą być one zasilane silnikiem spalinowym, co bardzo dobrze sprawdza, się ponieważ często, w miejscach, gdzie trzeba przeprowadzić odpompowywane wody, nie mamy dostępu do elektryczności. Czymś pośrednim pomiędzy małymi pompami zatapialnymi a dużymi agregatami mogą być motopompy (np. Honda) stosowane zarówno do wody czystej jak i brudnej

W przypadku, obniżania poziomu wód gruntowych należy wykorzystać specjalne igłofiltry, które odfiltrowują wodę z gleby. Wówczas poziom wód gruntowych będzie obniżony. Dzięki temu możliwe będzie prowadzenie prac budowlanych na terenach podmokłych, gdzie zbierająca się woda, uniemożliwia prowadzenie prac ziemnych.

Tagi: , , , ,

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby komentować