inicio mail me! sindicaci;ón

Pompy do igłofiltrów i ich eksploatacja.

Realizacja odwodnień technologią igłofiltrową wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań, w zakresie skompletowania zestawy igłofiltrowego. Składa się on z samych igłofiltrów, kolektorów ssawnych oraz pompy do igłofiltrów. Kluczową kwestią jest tutaj prawidłowe przygotowanie zestawu w zależności od zakresu prowadzonych robót. Przy poważnych inwestycjach, będziemy stosować duże agregaty do odwodnień, potrafiące obsługiwać do 50 igłofiltrów. Niemniej jednak, bardzo często trafiać się będą inwestycje o wiele mniejsze. Takie, gdzie wystarczające będzie zastosowanie 10-15 igłofiltrów. W takich przypadkach, konieczne do zastosowania są mniejsze pompy do igłofiltrów, które nie będą niepotrzebnie generować zbyt wysokich kosztów eksploatacyjnych.

Pompy do igłofiltrów dla małych instalacji.

W przypadku zastosowania małych instalacji, przede wszystkim musimy prawidłowo dobrać jednostkę centralną całego systemu, czyli pompę. Bardzo dobrze w tym zakresie sprawdzają się pompy do igłofiltrów Spate 75. są to małe jednostki o wadze 90 kg (w wersji na ramie z kołami). Wyposażono je w profesjonalny silnik spalinowy Yanmar o mocy 3kW, co powinno być wystarczającą mocą do napędzenia niedużej instalacji. Jest to pompa tłokowo-membranowa, zapewniająca osiąganie wydajności w zakresie do 30m3/godz., przy wysokości podnoszenia aż do 30m. Są to bardzo dobre parametry pracy jeśli chodzi o pompy do igłofiltrów w niedużych instalacjach.

Oczywiście zastosowanie tego typu pompy ma swoje ograniczenia. Nie można ich stosować w przypadku cieczy zawierających części stałe, tak więc nie będzie możliwe zastosowanie pompy przy ewentualnym pompowaniu ścieków, czy tez powierzchniowego odwadniania wykopu. Jest też wyposażona w nieduży zbiornik paliwa, skutkiem czego raczej będzie się sprawdzać w pracy pod okresowym nadzorem.

Zakup pompy do igłofiltrów Spate 75

Tego typu pompy do igłofiltrów stanowią dość kosztowne jednostki. Musimy liczyć się z wydatkiem co najmniej 30.000 PLN netto, co stanowi dość spory wydatek. Aczkolwiek można poszukać tańszych rozwiązań, decydując się na pompę tego typu z rynku wtórnego. Tutaj jednakże z góry trzeba się liczyć z tym, iż nie będziemy mieć możliwości korzystania z darmowych napraw w zakresie gwarancji producenta. W związku z tym też, wielu przedsiębiorców, wybiera jednak zakup pompy całkiem nowej. Dzięki temu mogą oni liczyć na solidne wsparcie gwarancyjne i serwisowe u samego producenta czy też u autoryzowanego dostawcy.

Podsumowanie

Generalnie, należy więc powiedzieć, iż pompy do igłofiltrów w małych instalacjach, powinny być bardzo precyzyjnie dobrane. Przede wszystkim ze względu na fakt, iż większe jednostki będą po prostu generować niepotrzebnie wygórowane koszty. W przypadku niedużych instalacji, w zupełności wystarczą pompy do igłofiltrów takie jak wspomniane przez nas pompy igłofiltrowe Spate 75. jest to jednostka w zupełności wystarczająca do napędzania instalacji składającej z 10-15 igłofiltrów.

Tagi: , , , ,

bez komentarza