inicio mail me! sindicaci;ón

Podesty z blachy od producenta

Wiele miejsc użytku publicznego, czy zakładów produkcyjnych wymaga zastosowania specjalnego typu podestów antypoślizgowych, charakteryzujących się dużą przyczepnością. Produkty te wymagają zastosowania specjalnych materiałów oraz metod ich obróbki. Dostępne są zarówno podesty o wymiarach standardowych, jak i te wykonywane na indywidualne zamówienie.

Blacha perforowana i jej parametry

W zależności od przeznaczenia podesty z blachy mogą być wykonywane ze stali zwykłej, ocynkowanej, nierdzewnej lub z aluminium. W przypadku obiektów narażonych na stałe działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, czyli wilgoci, znacznych wahań temperaturowych oraz silnego promieniowania słonecznego, stosuje się stal nierdzewną lub ocynkowaną. Materiałem charakteryzującym się bardzo dużą wytrzymałością, a jednocześnie lekkością jest aluminium. W przypadku podestów standardowa grubość blachy to 2 lub 3 mm. Podesty stalowe posiadają element antypoślizgowy wykonany z blachy perforowanej. Wykonuje się w nim przetłoczenia o określonej wielkości i kształcie oczek oraz odpowiednim ich rozstawie. Poszczególne kształty przetłoczeń dedykowane są dla konkretnego rodzaju branży bądź przeznaczenia podestów. Blachy mogą mieć dodatkowe boki montażowe. Producent dostarcza także elementy z odpowiednio zagiętymi krawędziami bocznymi i otworami, aby możliwe było połączenie poszczególnych blach w większą całość.

Zastosowanie

Blachy perforowane znajdują zastosowanie przy budowie pomostów i schodów. Można z nich wykonać kraty pomostowe używane przy budowie kładek dla pieszych oraz elementów przykrywających kanały uliczne czy wykopy budowlane. Podesty antypoślizgowe są ważną częścią podjazdów dla wózków inwalidzkich i ciągów komunikacyjnych. Jeżeli chodzi o branżę produkcyjną i budowlaną, to podesty stosuje się przy budowie rusztowań, ław kominiarskich i platform. We wszystkich tych przypadkach ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom danego obiektu czy pracownikom. Podesty antypoślizgowe, dzięki obecności otworów z wyciętymi ząbkami, zapewniają doskonałą przyczepność. Ma to ogromne znaczenie w miejscach narażonych na zaleganie śniegu bądź wyciek smarów i innych oleistych substancji. Zastosowanie tego typu rozwiązań minimalizuje ryzyko upadku i groźnych urazów. Blachy perforowane świetnie sprawdzają się szczególnie w pochyłych ciągach komunikacyjnych, gdzie zagrożenie poślizgnięcia się znacznie wzrasta (np. podjazdy dla niepełnosprawnych).

 

Firma Perfopol.pl jest producentem i dostawcą min. blach perforowanych przeznaczonych na podesty. Co ważne, istnieje możliwość wykonania indywidualnego projektu, gdzie wszystkie parametry zostają precyzyjnie dostosowane do rodzaju inwestycji. Podesty z blachy zamawiane bezpośrednio od producenta to gwarancja najwyższej jakości wykonania, solidności i długiej żywotności elementów stalowych.

Tagi: ,

bez komentarza