inicio mail me! sindicaci;ón

Piec wolnostojący jako alternatywa dla tradycyjnego kominka

Piec wolnostojący jako alternatywa dla tradycyjnego kominkaPiecyki wolnostojące kojarzą się nam raczej z odległymi czasami. W rzeczywistości jednak takie rozwiązania nadal są bardzo popularne, a w wielu nowoczesnych pomieszczeniach można spotkać stare, dobre kozy. Oczywiście, ich forma jest dziś znacznie bardziej nowoczesna, a dzięki nowym technologiom piecyki takie są bardzo funkcjonalne.

Piec wolnostojący jako alternatywa dla tradycyjnego kominka

W większości przypadków poszukując kominka stawiamy na tak zwane kominy systemowe (przykład takich kominów można znaleźć tutaj: https://www.schiedel.com/pl/komin-systemowy/). Warto jednak wiedzieć, że coraz chętniej wybieraną alternatywą są piece wolnostojące.

Piec wolnostojący potocznie nazywany jest kozą. Tego typu rozwiązanie oczywiście nieco różni się wyglądem od zwykłych kominków, ale bez wątpienia jest bardzo klimatyczną ozdobą wnętrza. Współcześnie „kozy” dostępne są w różnych odmianach i wzorach, dzięki czemu można je z powodzeniem dopasować do praktycznie każdej aranżacji. Wbrew stereotypom świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach.

Piece wolnostojące to praktyczne rozwiązanie

Również w kwestiach praktycznych kozy mają wiele do zaoferowania. Zazwyczaj są one przede wszystkim o wiele tańsze niż murowane kominki. Ich montaż jest znacznie łatwiejszy. Może być dokonany w każdym pomieszczeniu, które tylko ma dostęp do przewodu kominowego.

Piecyk wolnostojący może być w miarę potrzeby przestawiany, co w przypadku zwykłego kominka jest oczywiście niemożliwe. Montaż i demontować takiej kozy nie jest niczym trudnym i zazwyczaj ogranicza się do odpięcia i podpięcia rury odprowadzającej spaliny.

Rynek piecyków wolnostojących stale się rozwija i w efekcie w nowoczesnych modelach pojawiają się nowinki technologiczne. Dostępne są chociażby modele z funkcją kumulowania i powolnego oddawania ciepła już po wygaśnięciu ognia.

Piecyki wolnostojące posiadają mnóstwo zalet, które czynią z nich świetną alternatywę dla standardowych kominków. Jeśli ktoś szuka alternatywy dla tradycyjnego kominka kominka, zdecydowanie powinien pomyśleć o nowoczesnym kominku wolnostojącym.

 

Tagi: , ,

bez komentarza