inicio mail me! sindicaci;ón

Parawan pokojowy czy ścianka karton-gips?

Producenci mebli wymyślają coraz to nowsze i bardziej innowacyjne produkty by sprostać zróżnicowanym potrzebom konsumentów. Ciekawym przykładem jest parawan pokojowy. Jeśli szukasz informacji o takim produkcie to ten artykuł jest dla Ciebie. Czy parawan pokojowy może zastąpić prawdziwą ścianę z karton-gipsu? Sprawdźmy!

Parawan pokojowy to rodzaj przenośnej ścianki o kilku ruchomych skrzydłach, które są ze sobą połączone zawiasami. Parawany to element wystroju wnętrz, który pochodzi z Chin, jednak coraz częściej jest stosowany również w Europejskich mieszkaniach.

Parawan pokojowy – zalety

Parawan jest w szczególności ceniony w mniejszych mieszkaniach, w których możliwości aranżacyjne są nieco ograniczone. Dzięki zastosowaniu parawanu nie ma potrzeby wykonywania kosztownego remontu by na nowo rozplanować układ pomieszczeń. Znakomicie nadaje się by przerobić jeden duży pokój (często spotykany w kawalerkach) na kilka osobnych stref. Tym samym w jednym pomieszczeniu można wygospodarować miejsce np. na domowe biuro, sypialnię lub garderobę.

Parawany niewątpliwie są cenione za wyżej opisaną funkcjonalność (możliwość dzielenia pokoju na osobne strefy) jednak kolejną zaletą niepozostającą bez znaczenia jest funkcja dekoracyjna. Współcześnie łatwo znaleźć setki przeróżnych wzorów. Odpowiednio dobrany parawan dodaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Parawan pokojowy – wady

Czy parawan pokojowy ma jakieś wady? Naszym zdaniem trzeba powiedzieć jasno, że parawan nigdy w pełni nie zastąpi prawdziwej ściany karton-gips, chociażby z tego powodu, że nie ma tych samych właściwości wygłuszających. Poza tym postawienie parawanu pokojowego jest tylko namiastką stworzenia kolejnego pomieszczenia.

Jednak właśnie te wady są jednocześnie zaletami. Po prostu bardzo często postawienie ścianki jest zbyt kosztowne albo nawet niemożliwe. Argumentów przeciwko stawianiu ścianki karton-gips może być wiele np. brak dwóch okien w pokoju, zbyt mała powierzchnia pokoju, niepewność co do tego czy pomysł na aranżacje jest trafiony itd. W tych wszystkich przypadkach idealnym wprost rozwiązaniem jest gustowny parawan pokojowy.

Tagi: ,

bez komentarza