inicio mail me! sindicaci;ón

Oświetlenie pomieszczeń mieszkalnych.

włącznik simonNie da się ukryć, iż każdy dom jednorodzinny, czy tez mieszkanie do pełni funkcjonalności potrzebuje estetycznego i wygodnego w użytkowaniu oświetlenia. To z kolei wiąże się z koniecznością wykonania instalacji elektrycznej oraz oświetleniowej, dzięki której źródła światła będą zasilane prądem elektrycznym. Warto tutaj od razu pamiętać, aby na etapie budowy nowego domu, raczej nie przesadzać z oszczędnościami na montażu instalacji elektrycznych i oświetleniowych, bowiem tutaj bardzo łatwo można się narazić na dodatkowe, i to całkiem spore koszty w przyszłości. Zobaczmy w takim razie, dlaczego o wiele lepiej jest ponieść nieco większe koszty na montażu instalacji elektrycznych i oświetleniowych, niż na siłę szukać w tym przypadku oszczędności.

Wadliwie wykonana instalacja i jej efekty.

Otóż, zdecydowanie najczęściej wadliwe instalacje powstają w domach budowanych od podstaw systemem gospodarczym. Tutaj to inwestor buduje samodzielnie, z wykorzystaniem do pracy najemnych brygad czy też po prostu znajomych i rodziny. W przypadku braku odpowiedniej wiedzy na temat elektryczności niestety bardzo często nie będą oni w stanie dobrać odpowiednich elementów do instalacji elektrycznych, takich jak chociażby wyłączniki światła, gniazdka prądowe, przewody elektryczne czy też bezpieczniki. Skutkiem tego, w przypadku dajmy na to zbyt małego przekroju przewodów elektrycznych, w sytuacji, gdy na ich końcu dojdzie do zawyżonego odbioru prądu elektrycznego (podłączenie większej ilości urządzeń elektrycznych), przewody zaczną się palić. To z kolei jest pierwszym krokiem do tragedii w postaci pożaru, który może strawić cały dobytek. Tym bardziej jeśli budujemy dom w technologii szkieletowej, drewnianej, lub przynajmniej wewnętrzne wykończenie jest drewniane (boazeria drewniana). Tak samo będzie w przypadku nieprawidłowego doboru bezpieczników. Albo będą stale odcinać dopływ prądu, mimo niskiego poboru, albo też będą działać nieprzerwanie, mimo zwarć na przewodach elektrycznych, prowadzących do pożaru.

Prawidłowe podejście do zagadnienia.

Aby uchronić się przed tymi zagrożeniami, najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie wszystkich prac specjaliście z uprawnieniami SEP. Taki człowiek do każdego pomieszczenia, zgodnie z projektem dobierze odpowiedni przekrój przewodów elektrycznych, wybierze wyłącznik światła, dopasuje gniazdka i cały obwód zabezpieczy odpowiednio dopasowanym bezpiecznikiem. Dzięki temu eksploatacja urządzeń elektrycznych oraz oświetlenia w domu będzie nie tylko wygodna i funkcjonalna, ale przede wszystkim w stu procentach bezpieczna. Prawidłowo dobrane do siebie elementy instalacji elektrycznych i oświetleniowych zapewniają nam wysoki poziom bezpieczeństwa, i z całą pewnością nie doprowadzimy nigdy do zwarć grożących pożarem, gdyż prawidłowo dopasowane bezpieczniki, zapewnia odcinanie dopływu prądu w odpowiednim momencie.

Tagi: , , ,

bez komentarza