inicio mail me! sindicaci;ón

Ogrzewanie gazowe – co powinieneś wiedzieć?

ogrzewanie gazoweCentralne ogrzewanie gazowe połączone z systemem wodnym w domu to niesamowita wygoda i niemałe oszczędności. Dotyczy to nie tylko domów jednorodzinnych, ale również mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Zależnie od tego, jak dobry kocioł gazowy dobierzemy oraz jaki dodatkowy osprzęt dodamy do systemu, uzyskamy określony poziom komfortu cieplnego.

Ogrzewanie gazowe a ekologia

Ogrzewanie gazowe, mimo że nie jest tak przyjazne środowisku jak ogrzewanie domu pompami ciepła, to jednak nadal generuje znacznie mniej zanieczyszczenia powietrza od ogrzewania węglowego czy tego, które jest oparte o ropę naftową. Dodatkowo, kotły gazowe, tak jak np. kocioł gazowy Ariston, są całkowicie bezobsługowe – interesuje nas jedynie ustawienie pożądanej temperatury. Nie musimy samodzielnie dostarczać opału do dozownika, jak w przypadku ogrzewania węglowego. Nie musimy także składować opału w piwnicy. Gdy jesteśmy podłączeni do systemu gazowego, gaz ziemny dostarczany jest przewodami bezpośrednio do urządzenia grzewczego (kotła).

Inteligentny system grzewczy oparty na spalaniu gazu

Komfort zwiększa się jeszcze bardziej, gdy do systemu grzewczego podłączymy specjalne czujniki monitorujące pogodę. Czujniki takie przesyłają informacje do programatorów temperatury, których zadaniem jest podniesienie lub zatrzymanie grzania, w zależności od potrzeb. Poza tym, że jest to rozwiązanie realnie podnoszące jakość życia na co dzień, to jest to też doskonałe narzędzie oszczędzania. Pomieszczenia nie przegrzewają się bez potrzeby, a także – z drugiej strony – rury nie zamarzają podczas naszej nieobecności w domu.

Jaki kocioł grzewczy kupić?

Szukając najlepszego kotła grzewczego, warto rozważyć kocioł grzewczy kondensacyjny. Jest to kocioł wykorzystujący do spalania nie tylko gaz, ale także gorące spaliny, które są efektem spalania gazu. Kocioł grzewczy kondensacyjny wyposażony w zamkniętą komorę spalania pozyskuję te energię i przekazuje ją do kaloryferów. W efekcie, spaliny opuszczające komin mają temperaturę o połowę niższą niż pierwotnie. Kotły grzewcze gazowe kondensacyjne z zamkniętymi komorami spalania nadają się także do podłączenia do systemów ogrzewania podłogowego.

Do wyboru mamy także kotły gazowe jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne. Różnią się od siebie pod względem sposobu, w jaki podgrzewają wodę użytkową. Kotły gazowe jednofunkcyjne mają wbudowany podgrzewacz z wodą gotową do użycia razem ze zbiornikiem. Kotły gazowe dwufunkcyjne natomiast ogrzewają wodę przepływowo i do swojego działania nie potrzebują magazynowania wody.

Tagi: ,

bez komentarza