inicio mail me! sindicaci;ón

Ogrodzenia. Rodzaje i budowa

Ogrodzenie na posesji jest bardzo ważnym elementem całej działki. Pozwala ono odseparować się od otoczenia, stanowi także element wystroju nadający estetyczny wygląd całego terenu. Wybór materiałów, z którego będzie budowanie ogrodzenie jest istotną częścią całego procesu projektowania, gdyż stawianie ogrodzeń jest dość kosztownym przedsięwzięciem – dobrze byłoby, gdyby posłużyło właścicielowi przez długie lata. 

Rodzaje ogrodzeń

Obecnie na rynku istnieje ogromny wybór rodzajów ogrodzeń stosowanych do posesji prywatnych czy przemysłowych. Klient może wybierać spośród ogrodzeń betonowych, kamiennych, stalowych, kutych, ceramicznych, drewnianych, zielonych czy siatkowych. Te ostatnie są teraz stosowane raczej jako tymczasowe, np. na placu budowy, ponieważ są nietrwałe i łatwe do sforsowania.

Ogrodzenia zielone to inaczej żywopłoty tworzone poprzez naturalne nasadzenia na działce. Wybiera z uwagi na estetyczny wygląd (szczególnie wiosną i latem), świetnie separują od otoczenia, zapewniają ochronę przed zanieczyszczeniami i dają ochronę przed słońcem. Należy pamiętać, że o taki rodzaj ogrodzenia trzeba dbać w specyficzny sposób – bardzo ważne jest podlewanie oraz strzyżenie roślin.

Kolejny rodzaj to ogrodzenia drewniane. Tutaj klient ma szeroki wybór kolorystyki, ponieważ istnieje kilka rodzajów drewna stosowanych do budowania ogrodzeń i dodatkowo masa produktów impregnujących drewno na wybrany kolor. Takie ogrodzenia z pewnością dodają uroku całej posesji, wpisują się w styl eko. Drewno natomiast nie jest najbardziej trwałym materiałem ogrodzeniowym.

Beton – używa się go do tworzenia ogrodzeń dla osób, które potrzebują większej osłony. Zazwyczaj odlewa się wybrane kształty i buduje się z nich całość ogrodzenia. Trwałość jest tutaj znacznie lepsza niż w przypadku dwóch poprzednich.

Istnieją też ogrodzenia kute – bardziej artystyczne. Tutaj klient ma możliwość stworzenia unikalnych wzorów a kowal z pewnością dołoży wszelkich starań by zrobić z ogrodzenia małe dzieło sztuki.

Stal i kamień to kolejne surowce, z których budowane są ogrodzenia. Obecnie klienci mają ogromny wybór ozdobnych kamieni, które mogą stworzyć piękne i trwałe ogrodzenie. Stal natomiast jest świetnym wyborem na długie lata, gdyż jest odporna na czynniki atmosferyczne, nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Można łączyć ją z innymi materiałami i zaprojektować unikalne ogrodzenie.

Warto zastanowić się jakie rozwiązanie będzie najlepsze i zdecydować się na realizację projektu z godnym zaufania wykonawcą – Ogrodzenia Rzeszów!

 

Tagi: , ,

bez komentarza