inicio mail me! sindicaci;ón

Od czego zacząć wybór systemu kominowego?

Większość z nas buduje dom jednorodzinny maksymalnie raz w życiu. Ciężko więc się dziwić, że takie zagadnienia jak wybór systemu kominowego dla większości z nas są po prostu obce. Zatem na co zwrócić uwagę wybierając system kominowy? Sprawdźmy!

Na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając system kominowy?

System kominowy jest stosowany tam, gdzie ogrzewanie opiera się na kominku lub na tak zwanym kotle. Wybór systemu kominowego zależy od wielu czynników. Między innymi od:

  • rodzaju i charakterystyki wykorzystywanego kotła/kominka,
  • od rodzaju paliwa, którym jest zasilany system grzewczy (może to być np. drewno, pellet lub gaz),
  • parametrów technicznych urządzenia takich jak moc cieplna oraz temperatura spalania,
  • ustawienie komina (np. względem dachu lub ścian).

Warto wiedzieć, że na rynku są różne kominy, od różnych producentów i tym samym charakteryzują się zróżnicowaną jakością wykonania. Niektóre kominy są bardziej odporne na wilgoć, korozje i sadzę a inne mniej.

Ponadto, trzeba odnotować, że na jakość użytkowania komina oraz całego systemu grzewczego duży wpływ ma stosowane paliwo. Niektóre paliwa po prostu mają większą efektywność grzewczą oraz tym samym są bardziej ekonomiczne. Poza tym. niektóre paliwa np. takie jak naturalne drewno są w pełni ekologiczne i nie pozostawiają śladu węglowego w atmosferze inne wprost przeciwnie potrafią wyraźnie zatruć powietrze w najbliższym otoczeniu domu.

Od czego rozpocząć?

Naszym zdaniem poszukiwanie kominka najlepiej rozpocząć od rozmowy ze specjalistą. Nie jednym, ale z kilkoma tak aby poznać różne spojrzenie na to samo zagadnienie i skonfrontować wnioski.

Prawidłowo zaprojektowany system grzewczy oraz kominowy to bezpieczeństwo, oszczędności na comiesięcznych rachunkach oraz szansa na zdrowsze i czystsze powietrze. Wymienione wyżej instalacje mają wpływ na kondycje techniczną domu oraz kondycje zdrowotną i finansową jego mieszkańców, dlatego nie należy tego zagadnienia bagatelizować.

Tagi: ,

bez komentarza