inicio mail me! sindicaci;ón

Nieduże instalacje igłofiltrowe i ich zastosowanie.

Instalacje igłofiltrowe, są wykorzystywane przede wszystkim w sytuacjach, kiedy należy zrealizować konkretne prace budowlane w terenie o wysokim poziomie wody gruntowej. Sprawdzają się także podczas prowadzenia prac nad brzegami rzek, jezior czy też innych zbiorników wodnych. Technologia tego rodzaju pozwala nam sprawnie zabezpieczyć teren prowadzenia robót ziemnych przed napływającą wodą gruntową. Dzięki tej technologii więc, mamy o wiele lepsze i większe możliwości w zakresie realizacji wielu robót budowlanych. Bardzo często jednak, są także wykorzystywane nieduże instalacje igłofiltrowe, napędzane mniejszymi pompami do igłofiltrów.

Nieduże instalacje igłofiltrowe i ich przygotowanie do pracy.

Przede wszystkim, trzeba tutaj zwrócić uwagę na sytuację niedużych prac, kiedy potrzebna instalacja igłofiltrowa będzie składać się z 10-15 igłofiltrów. W takich przypadkach, stosowanie klasycznych, dużych agregatów igłofiltrowych raczej absolutnie mija się z celem. Koszty zakupu a także eksploatacji będą niewspółmiernie wysokie, w stosunku do efektywności pracy i zapotrzebowania na pracę.

Jeśli więc chodzi o nieduże instalacje igłofiltrowe, to przede wszystkim stosowane będą mniejsze, kompaktowe pompy igłofiltrowe. Takie jak chociażby pompa do igłofiltrów Spate 75. Jest to jednostka wyposażona w silnik wysokoprężny Yanmar o mocy 3 kW. Sama pompa jest nieduża i mobilna. W wersji na ramie waży zaledwie 90 kg, co pozwala na sprawne jej transportowanie pomiędzy placami budowy. Pozwala osiągnąć wydajność na poziomie 30 m3/godz. oraz wysokość podnoszenia do 30 m. pompa charakteryzuje się dość sporym podciśnieniem, które pozwala pracować nawet z igłofiltrami na głębokości 6-7 metrów. Bez trudu radzi sobie także z okresową pracą na sucho.

Realizując więc nieduże instalacje igłofiltrowe, tego typu jednostka będzie idealnym rozwiązaniem, jako napęd dla całej instalacji. Koszt zakupu pompy Spate 75 będzie kształtować się w okolicy 30 tys. PLN, co jak na tego typu klasowe urządzenie nie jest zbyt wygórowaną ceną.

Zastosowanie niedużych instalacji igłofiltrowych.

Tego typu nieduże instalacje igłofiltrowe, znajdują dość szeroki zakres zastosowania w branży budowlanej. Pozwalają one bowiem skutecznie odwadniać nieduże i trudniej dostępne tereny. Czasami są one wykorzystywane podczas prac związanych z remontem gotowych już obiektów budowlanych na terenach podmokłych, zalewowych, itp. Generalnie, nieduże instalacje igłofiltrowe będą więc bardzo istotnym elementem w wielu firmach budowlanych, na który należy zwrócić szczególną uwagę. W wielu bowiem przypadkach, nie jest konieczne instalowanie dużych instalacji o dużych kosztach eksploatacyjnych. Zastosowanie mniejszych instalacji zapewnia nam o wiele niższe koszty realizacji danych robót, jak również pozwala na wykonania bardziej skomplikowanych odwodnień, w trudniej dostępnych miejscach.

Tagi: , , , ,

bez komentarza