inicio mail me! sindicaci;ón

Narożny zlewozmywak z granitu

prestigeWielu z nas posiada przestronną, kuchnię, do której dobrym rozwiązaniem może się okazać zakupienie dużego, narożnego zlewozmywaka. Obecnie na rynku zlewozmywaków pojawiło się stosunkowo sporo nowych rozwiązań, dzięki czemu mamy możliwość wybrania zlewów kuchennych w różnych technologiach, a nie jak to miało miejsce w latach ubiegłych, kiedy do naszej dyspozycji pozostawały jedynie zlewozmywaki ze stali nierdzewnej, lub z żeliwa. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują nowoczesne zlewozmywaki granitowe, których jakość, trwałość oraz estetyka stoją na wysokim poziomie, o wiele wyższym niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Zobaczmy więc z nieco bliższej perspektywy czym są owe zlewy granitowe, oraz gdzie można będzie dokonać zakupu jednego z nich.

Czym są zlewozmywaki granitowe?

Otóż w tym przypadku nie mamy do czynienia z faktycznie wykonanymi z naturalnego kamienia zlewami, tylko z konglomeratów granitowo żywicznych. Jest to specjalnie przygotowana mieszanka, zawierająca w sobie około 80% kruszyw granitowych i 20% żywicy poliestrowej, która jest wlewana do odpowiednio przygotowanych form. Następnie po utwardzeniu zlewozmywak jest jeszcze obrabiany na szlifierni, w celu przygotowania go do montażu, usunięcia ostrych krawędzi i wywiercenia otworów przelewowych oraz montażowych pod baterię oraz ewentualnie dozownik płynu do mycia naczyń. Do wyboru mamy tutaj zarówno zlewozmywaki małe, jednokomorowe jak i duże, dwukomorowe. Bardzo dużą popularnością cieszą się także zlewy narożne. Trzeba tutaj jednak pamiętać iż granitowy zlewozmywak narożny będzie dobrym rozwiązaniem jedynie w przypadku większych pomieszczeń, z dobrze przygotowanymi w tym celu szafkami narożnymi. W tym przypadku będziemy mieli jednak do czynienia z wysokim poziomem estetyki wystroju wnętrza kuchni, oraz z bardzo wygodną pracą przy zlewozmywaku, który charakteryzować się będzie dość sporą pojemnością.

Gdzie kupić?

Aby zakupić odpowiednio dobrany do naszej kuchni zlewozmywak granitowy musimy przede wszystkim pamiętać o tym, iż nie każdy dystrybutor będzie w stanie zaoferować nam odpowiednio wysoki poziom jakości zlewozmywaków. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj zakup zlewozmywaków produkcji polskiej, dzięki czemu zyskamy w przypadku ewentualnych reklamacji, które przecież zawsze się mogą zdarzyć. W przypadku zaś zlewozmywaków produkcji zagranicznej, będziemy mieli o wiele dłuższy czas na rozpatrzenie reklamacji. Co więcej kupując zlewozmywaki polskiej produkcji zapewniamy sobie także dodatkową dbałość o własny kraj i rozwój własnej gospodarki.

Warto więc szukać i wybierać zlewy produkowane w naszym kraju, tym bardziej iż technologia produkcji w Polsce stoi na bardzo wysokim poziomie, a co za tym idzie, z całą pewnością uda nam się zakupić dobrej jakości zlewozmywak granitowy, który przyczyni się do podniesienia komfortu prac kuchennych, a jednocześnie sprawi iż kuchnia stanie się jeszcze bardziej estetyczna.

Tagi: , , ,

bez komentarza