inicio mail me! sindicaci;ón

Na co zwrócić uwagę planując budowę hali stalowej?

Konstrukcje stalowe są coraz popularniejszą technologią wznoszenia budynków. Głównie są wykorzystywane do realizacji obiektów wielkopowierzchniowych takich jak hale produkcyjne lub hale magazynowe. Ze względu na rosnącą popularność tej technologii w niniejszym artykule przyjrzymy się temu zagadnieniu.

Na rynku Istnieje wiele firm oferujących kompleksowe podejście do budowy konstrukcji stalowych. W ramach oferty zazwyczaj jest projektowanie, wykonawstwo, montaż oraz prace wykończeniowe. Wybierając firmę specjalizującą się w halach stalowych, warto zwrócić uwagę na doświadczenie zespołu kompetencje projektantów oraz kompetencje projektantów i inżynierów. Często producent konstrukcji stalowych jednocześnie oferuje usługę montażu.

Z jakich elementów składa się budowa obiektu przemysłowego? Gdy mówimy o obiektach zbudowanych w oparciu o konstrukcję stalową należy przede wszystkim zwrócić uwagę na dostawcę materiałów. Istotną kwestią jest również transport prefabrykowanych elementów z miejsca ich wytworzenia na plac budowy. Oczywiście zanim dojdzie do tego etapu wymagany jest projekt. W przypadku konstrukcji stalowych poza typowym projektem budowlanym należy zwrócić uwagę na listy przedstawiające zapotrzebowanie materiałowe które będzie bardzo pomocne podczas dokonywania zamówienia od producenta prefabrykatów. Oczywiście, większość z wyżej opisanych zagadnień, leży po stronie wykonawcy.

Prace budowlane nie ograniczają się do montażu stalowych elementów. Trzeba również wziąć pod uwagę prace ziemne, postawienie fundamentów, różnego rodzaju prace wykończeniowe. W przypadku hal, które będą służyły do celów przemysłowych trzeba zwrócić szczególną uwagę na dostosowanie powierzchni do wymogów BHP. Z reguły wykończenie hali do tak zwanego stanu deweloperskiego zapoczątkowuje długą listę prac związanych z montażem maszyn produkcyjnych, instalacje systemów wewnętrznego transportu, instalacje oświetlenia oraz szeroko pojętego dopasowania obiektu do specyfiki prowadzonego biznesu. Końcowym etapem jest aranżacje otoczenia na przykład w postaci dróg dojazdowych lub zieleni otaczającej budynek

 

Tagi: ,

bez komentarza