inicio mail me! sindicaci;ón

Młot hydrauliczny do koparki.

Posiadanie dobrej koparki w firmie budowlanej, zawsze będzie przyczyniać się do poszerzenia możliwości przerobowych firmy. Dodatkowo, posiadając już koparkę, czy też nawet tylko minikoparkę, warto dodatkowo wyposażyć ją w profesjonalny młot hydrauliczny, dzięki któremu, sama maszyna stanie się jeszcze bardziej pożyteczna, i będziemy mogli ją eksploatować na innych polach. Przede wszystkim, będziemy mogli realizować prace wyburzeniowe, czy też pokonywać przeszkody gruntowe przy realizacji wykopów ziemnych. Warto przyjrzeć się tego typu narzędziom nieco bliżej, bowiem dzięki temu będziemy mogli o wiele efektywniej wykorzystywać posiadane w firmach koparki czy też minikoparki.

Zastosowanie młotów hydraulicznych w koparkach.

W pierwszej kolejności warto sobie tutaj powiedzieć nieco więcej na temat zastosowania tego typu młotów hydraulicznych w koparkach i minikoparkach, bowiem jest to bardzo ciekawe zagadnienie. Przede wszystkim zacząć należy od tego, iż młot do koparki dużej, w przeciwieństwie do młotów w minikoparkach, będzie oferować nam ogromną wręcz energię uderzenia, na poziomie 1000-4000 J, a w niektórych przypadkach nawet większą. Taka energia pozwala nam bezproblemowo zająć się realizacją poważnych prac wyburzeniowych. Tutaj nawet zbrojony, solidny żelbeton nie będzie stanowić poważniejsze przeszkody. Jest to więc generalnie rzecz biorąc, narzędzie idealne do prowadzenia poważnych wyburzeń w przypadku rozbiórki starych dróg, zabudowań przemysłowych i wielu innych. Oczywiście po zaopatrzeniu się w odpowiednie nakładki, młot wyburzeniowy do koparki może się przekształcić w narzędzie do wbijania słupków zbrojeniowych w ziemie. Mamy tutaj więc do czynienia ze stosunkowo wszechstronnym zastosowaniem młotów do koparek, toteż warto zawczasu przeanalizować swoje ewentualne zapotrzebowanie na tego typu narzędzia, bowiem w niektórych firmach będzie to bardzo przydatne, w innych zaś po prostu całkowicie zbędne. Wszystko zależy od przekroju działalności i realizowanych prac.

Zastosowanie młotów w minikoparkach.

Jeśli zaś chodzi o minikoparki, to w tym przypadku raczej już nie będą to narzędzia sprawdzające się w wyburzeniach, aczkolwiek drobne prace wyburzeniowe mogą być przy ich wykorzystaniu realizowane. Przede wszystkim jednak musimy pamiętać, iż minikoparki to maszyny, które z racji swojej niewielkiej wagi i małych gabarytów, będą przeznaczone do pracy tam, gdzie duże koparki się nie zmieszczą. Realizacja wykopów w ogrodach czy też w terenie miękkim, będzie wymagać zastosowania minikoparki. W trakcie tego typu prac, możemy zawsze też natknąć się na różne przeszkody gruntowe, jak chociażby kamienie i skały większego sortymentu. W takich sytuacjach młot do minikoparki będzie po prostu niezastąpiony, bowiem jego zwarta i kompaktowa konstrukcja, pozwoli na bezproblemową pracę w wąskich wykopach ziemnych. Poza tym młot do minikoparki nie będzie wymagać tak dużych ilości energii do pracy, toteż jego eksploatacja nie będzie tutaj nazbyt kosztowna.

Tagi: , , ,

bez komentarza