inicio mail me! sindicaci;ón

Marmurowe posadzki w domach jednorodzinnych

Pomiędzy wielu różnorodnymi rozwiązaniami w kwestii podnoszenia estetyki wystroju wnętrz, zdecydowanie najlepszym, a zarazem i najbardziej kosztownym, jest bez wątpienia wykonanie marmurowej posadzki w salonie czy też w holu. Najlepiej zaś w obu tych pomieszczeniach, gdyż dzięki temu możemy w bardzo wyraźny sposób podnieść styl oraz prestiż wnętrza. Trzeba jednak pamiętać, iż jest to rozwiązanie kierowane raczej dla tych bardziej zamożnych, bowiem wykonania posadzki z marmuru od zawsze było oznaką bogactwa i dostojeństwa. Przyjrzyjmy się jednak nieco bliżej zaletom tego rozwiązania, oraz sprawdźmy ile mniej więcej może to nas kosztować.

Nieco historii marmuru.

Marmur od zawsze był wykorzystywany przez człowieka, aczkolwiek w czasach starożytnych jego cenach była jeszcze wyższa, przede wszystkim przez wzgląd na większą trudność wydobycia i obróbki, co było powodowane głównie brakiem dzisiejszej technologii i nowoczesnych narzędzi. Już starożytni cenili sobie marmur za jego styl i wdzięk, łatwość utrzymania w czystości, trwałość i solidność. Nic więc dziwnego, że do dziś dnia projektanci sięgają po marmur wszędzie tam, gdzie konieczne jest podkreślenia wzniosłości wnętrz, szczególnie tych o charakterze czysto reprezentacyjnym.

Marmur współcześnie.

Obecnie na marmur w dalszym ciągu nie stać każdego, niemniej jednak postęp technologiczny sprawił, że zdecydowanie łatwiej jest go wydobywać i obrabiać, a co za tym idzie, spadła także jego cena. Marmur wydobywany jest w niewielu miejscach na świecie. Jest materiałem niezwykle rzadkim i mimo nowoczesnych urządzeń i maszyn dość kłopotliwym w obróbce. Generalnie można powiedzieć, iż zakupienie marmuru na podłogę, kilkakrotnie przewyższa cenę wykonania podłogi z innych materiałów. Dlatego też, tylko nieliczni decydują się na taki wydatek, tym bardziej, iż sam zakup materiału na posadzkę marmurową to nie wszystko. Trzeba jeszcze odpowiednio zapłacić za solidny montaż takiej posadzki, a to także podwyższa nam ogólne koszty.

Dlaczego marmur?

Odpowiadając na to pytanie, trzeba przede wszystkim stwierdzić, iż eleganckie posadzki łazienkowe wykonane z marmuru i granitu zapewnią nam wyjątkowo wysoki poziom elegancji wnętrza, a to przecież bardzo ważne, aby wzbudzać zachwyt gości. Co więcej marmur, jak i granit to stosunkowo trwałe materiały. Nie sprawiają również większych problemów w kwestii utrzymania w należytej czystości. Można więc powiedzieć, iż charakteryzują się sporą ilością zalet, a co za tym idzie, warto korzystać z tego typu rozwiązań, aby podkreślić reprezentacyjność poszczególnych pomieszczeń, i podnosić prestiż całego domu. Jednym słowem, jeśli tylko nas stać na wykonanie marmurowe posadzki, powinniśmy zdecydować się na to rozwiązanie, i dokonać tej wyjątkowo ciekawej inwestycji w posadzkę marmurową. Z całą pewnością zyskamy solidną, trwałą i niesamowicie wręcz estetyczną podłogę zarówno w naszych łazienkach.

Tagi: , ,

bez komentarza