inicio mail me! sindicaci;ón

Mały ale praktyczny stolik kawowy

Living room with black sofa, patterned pillowes and coffee table open to the staircase

Minęły już czasy, kiedy stolik kawowy służył jedynie do serwowania małej czarnej. Niewielki, niski, zwykle o mało oryginalnym, owalnym kształcie, nie był zbyt praktyczny i poza filiżanką kawy niewiele więcej się na nim mieściło. Na szczęście nowoczesne stoliki kawowe w niczym nie przypominają swoich poprzedników, choć ich zastosowanie jest wciąż takie samo. Mają praktycznie służyć, umożliwiać wygodne wypicie filiżanki aromatycznej kawy, ale przede wszystkim być efektownym meblem, który przykuwa uwagę. Właśnie takie cechy posiadają kawowe stoliki oferowane w naszym sklepie.

Niebanalny kształt stolika kawowego

Jeszcze nie tak dawno trudno było znaleźć stolik kawowy o kształcie blatu innym niż okrągły czy owalny. Wydawało się bowiem, że taka forma znacznie ułatwia jego dopasowanie do różnego rodzaju mebli wypoczynkowych, przy których najczęściej jest on stawiany. Jest w tym sporo prawdy. Okrągły stolik świetnie wpasowuje się w duże, przestronne wnętrza umeblowane nie tylko tradycyjną kanapą, ale także pufami i innymi praktycznymi meblami do wypoczynku. W przypadku małych pomieszczeń, zwłaszcza tam gdzie mieści się jedynie niewielka sofa, znacznie lepiej sprawdzają się stoliki o prostokątnym lub kwadratowym blacie. Jedno jest jednak pewne, aby mebel ten praktycznie służył, musi mieć odpowiednie wymiary oraz wysokość. Ważne, żeby oprócz blatu posiadał także funkcjonalne półki, na których na co dzień można przechowywać różne drobiazgi, a kiedy przyjmujemy gości, posłużą jako podręczna półeczka, która pomieści talerzyki, sztućce, serwetki i inne rzeczy niezbędne w trakcie przyjęcia.

Funkcjonalność to podstawa

Najmodniejsze, a zarazem najpopularniejsze stoliki kawowe to te, które mają niebanalny kształt i praktyczne zastosowanie. Są to zwykle niewielkie meble, ale choć małe, dzięki zastosowanym w nich rozwiązaniom, potrafią naprawdę dużo pomieścić. Oprócz blatu posiadają odkryte półki, które zdecydowanie pomagają utrzymać porządek w domu i funkcjonalnie służą do przechowywania różnych szpargałów. Funkcjonalność kawowych ław jest ważna, ale równie istotną rzeczą jest także materiał, z którego są wykonane. Jeśli będzie to płyta laminowana, to możemy mieć pewność, że stolik będzie długo i praktycznie służył. Surowiec ten cechuje się bowiem wysoką odpornością na ścieranie, dlatego należy się spodziewać, że wykonany z niego mebel będzie się efektownie prezentował nawet intensywnie użytkowany. Świetnym rozwiązaniem są także  ławy kawowe wyposażone w kółka. To niezwykle praktyczne meble, które łatwo się je przesuwa, a co najważniejsze podczas ich przemieszczania na pewno nie uszkodzimy podłogi.

Bogata oferta stolików kawowych w sklepie Akord https://sklep.akord.net.pl/34-lawy-i-stoliki-kawowe

Tagi: ,

bez komentarza