inicio mail me! sindicaci;ón

Kotły grzewcze i ich warianty

ciepła-3_2100504Na chwilę obecną na rynku kotłów centralnego ogrzewania mamy do czynienia z coraz większym rozrzutem technologicznym, przez co też zwykły, szary Kowalski, będzie miał z całą pewnością stosunkowo spore trudności w poprawnym doborze odpowiedniego do swoich potrzeb kotła centralnego ogrzewania. Generalnie rzecz ujmując, można powiedzieć iż bez solidnego wsparcia ze strony osoby bardziej w tym zakresie doświadczonej niestety nie będzie w stanie sobie z tym problemem poradzić. Dlatego też w poniższym tekście postaramy się pomóc wszystkim Kowalskim, którzy właśnie przymierzają się do zakupu kotła centralnego i nie maja zielonego pojęcia które z obecnych na rynku rozwiązań będzie najlepsze w ich przypadku. Zapraszamy serdecznie do lektury wszystkich zainteresowanych tym tematem bez względu na kierujące nimi pobudki.

Co dom to inny kocioł.

To jest pierwsza zasada, o której należy pamiętać, a dzięki której będziemy wiedzieć iż słowa znajomych, rodziny oraz kolegów z pracy, zachwalające jakikolwiek piec centralnego ogrzewania są nic nie warte, bez opisania zapotrzebowania energetycznego budynku. Każdy dom jest tutaj przecież zupełnie inny. Jeden ma okna stare inny nowe. Jeden będzie ocieplony wełna mineralną, inny styropianem, a jeszcze inny nie będzie ocieplony wcale. W każdym z nich będziemy mieli do czynienia z zupełnie innym zapotrzebowaniem na energię cieplną, wobec czego powinniśmy pamiętać o tym, aby poznać tę wartość, zanim przystąpimy do wybierania kotła grzewczego.

Różne kotły centralne

Kotły na miał

Trzeba tutaj także pamiętać o tym, iż każdy kocioł będzie charakteryzować się nie tylko różnym poziomem mocy grzewczej, ale także wieloma innymi parametrami. Podstawową różnicą może tutaj być stosowany w kotle materiał opałowy. Musimy na takie kwestie zwracać szczególną uwagę, bowiem to czy wybierzemy kocioł na węgiel, flot, Pelle czy też ekologiczne materiały opałowe, zależne powinno być od tego jakiego rodzaju materiał opałowy jest najłatwiej dostępny w naszej najbliższej okolicy. Oczywiście wszystkie kotły, będą tutaj tak samo dobre, jednakże z Puntu widzenia ekonomii ogrzewania, powinniśmy wybrać taki kocioł do które bez trudu będziemy mogli zakupić materiały opałowe. Na Śląsku na przykład dość sporym poziomem popularności cieszą się kotły na miał czyli bardzo sypką i drobną pozostałością węglową, która jednak stanowi pełnoprawny materiał opałowy, który warto wykorzystać, skoro już jest wyprodukowany i zalega wiele osadników kopalnianych.

Piece żeliwne.

Bardzo dobrym rozwiązaniem może się tutaj także okazać piec żeliwny, bowiem traci on zdecydowanie mniejsze ilości energii w procesie spalania, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kotłów stalowych. Można nawet powiedzieć iż obecnie piece żeliwne pomału odzyskują utraconą dawno temu pozycję na rynku, przez co też coraz większe ilości osób w czasie modernizacji domowej kotłowni wybiera właśnie kotły żeliwne, gdyż niesie to za sobą stosunkowo spore oszczędności oraz przywileje.

Tagi: , , , ,

bez komentarza