inicio mail me! sindicaci;ón

Koparkoładowarki i inne maszyny budowlane

Na placach budowy, bardzo powszechnie wykorzystywane są koparkoładowarki, jako urządzenia uniwersalne. Dzięki nim wiele prac, związanych zwłaszcza z przygotowaniem grunt, pod budowę. W zależności od warunków można wybrać koparki kołowe, lub też gąsienicowe. Posiadają one szereg zastosowań:

  • wykonywanie wykopów, zarówno pod fundamenty, jak również pod piwnice, i garaże;

  • ładowanie wybranej ziemi, bezpośrednio na ciężarówki, które wywożą ją poza plac budowy;

  • równanie ziemi, wokół postawionego budynku;

  • dostarczanie czarnej ziemi pod trawniki, oraz jej wyrównanie;

  • wyrównanie ziemi pod, budowę tymczasowych dróg z płyt, jak również można położyć lub zdemontować za ich pomocą tego rodzaju nawierzchnię.

  • po wymianie przedniego pługa, na widły, można za ich pomocą transportować palety euro

  • po doczepieniu specjalnych metalowych linek, z hakiem, mogą pełnić funkcję małego dźwigu

  • w okresie zimowym można za ich pomocą odśnieżyć drogę dojazdową do posesji.

Na placach budów, stosuje się również inne maszyny budowlane, które są z pewnością bardzo pomocne, przy wykonywaniu cięższych prac budowlanych. Jeżeli prowadzimy budowę i potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, wówczas nie zawsze będzie będzie opłaciło się nam go kupować.
Warto wówczas poszukać firmy, która prowadzi wynajem maszyn budowlanych. Zazwyczaj będziemy płacili za godziny, lub też za doby korzystania z danego sprzętu. Trzeba pamiętać, że przy obecnym boomie budowlanym, lepiej będzie wcześniej zarezerwować sobie maszyny w firmie wynajmującej. Trzeba będzie zatem przewidzieć, jak rozwijały się będą prowadzone prace.

W wielu przypadkach, kiedy firma budowlana prowadzi prace budowlane teren jest jeszcze nie uzbrojony. Zatem nie będziemy mieli dostępu do prądu dlatego też warto wyposażyć się w agregaty prądotwórcze. Pozwolą nam one zasilić wszystkie potrzebne urządzenia, jak również zapewnią nam oświetlenie w momencie, kiedy zajdzie słońce. Trzeba będzie pamiętać o odpowiedniej ilości, do zasilania agregatów prądotwórczych, aby zapewnić ich nieprzerwane działanie. Trzeba również raz na jakiś czas wykonać przegląd agregatu, aby nie zaskoczyła nas nagła awaria.

Tagi: , , , , ,

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby komentować