inicio mail me! sindicaci;ón

Kiedy zdecydować się na projekty domów parterowych?

Kiedyś najbardziej rozchwytywane były domy jedno lub wielopiętrowe. Z biegiem czasu coraz więcej osób wybiera domy parterowe. Mają one wiele zalet i są naprawdę korzystne i wygodne.

Zalety domu parterowego

Domy parterowe charakteryzują się przede wszystkim tym, ze nie mają pięter, a co za tym idzie schodów. Wszystko jest na jednym poziomie, oczywiście oprócz piwnicy. Główną zaletą domu parterowego jest to, że nie trzeba wchodzić i schodzić po schodach. Może być to dużym atutem przede wszystkim dla gospodyń domowych, które sprzątają dom. Wnoszenie i znoszenie na przykład odkurzacza może być naprawdę męczące. Kolejne osoby, które mogą być naprawdę zadowolone z domu parterowego to osoby starsze. Jak wiadomo z biegiem lat nasze nogi, czy kolana nie są już w tak dobrej formie, a korzystanie ze schodów może być naprawdę uciążliwe. Kolejną zaletą domu parterowego jest bliższe obcowanie z naturą. Z każdego pokoju mamy bezpośredni widok na ogród. Jeśli dobrze go zagospodarujemy możemy w każdej chwili wyjść na taras i cieszyć się jego pięknem. Warto również wspomnieć, że w domu parterowym wszystkie pokoje są w miarę blisko siebie, na jednym poziomie, a więc wzrasta również więź pomiędzy domownikami i gościnność wydaje się mocniejsza, jeśli odwiedzą nas znajomi.

Projekty domów z piwnicą i garażem powiększą metraż

Domy parterowe często kojarzyły się z mniejszym metrażem. Jest to absolutną nieprawdą, ponieważ są także projekty domów parterowych o powierzchni 100m² i nawet większej. Jeśli jednak nie chcemy aż tak dużego domu parterowego warto postawić na projekt domu z piwnicą i garażem. Jest to zawsze dodatkowy metraż i przestrzeń do zagospodarowania. Piwnica przydaje się absolutnie każdemu. Możemy tam trzymać niemalże wszystko. Od niezbędnych narzędzi, poprzez przeróżne akcesoria domowe aż po słoiki na zimę. Piwnica jest niezwykle przydatna. Pozwala na schowanie i przetrzymywanie niezbędnych rzeczy, aby nie zagracać domu. Garaż natomiast jest miejscem do trzymania samochodu, ale także może być pewnego rodzaju składzikiem, gdzie będziemy trzymać jeszcze więcej dodatkowych rzeczy. Piwnica i garaż pozwalają cieszyć się dostępnym miejscem na rzeczy, których nie warto trzymać w domu. To właśnie dzięki tym dwóm pomieszczeniom możemy w pełni cieszyć się przestrzenią naszego domu parterowego.

Projekty domów parterowych z poddaszem – praktyczne rozwiązanie

Jeśli zdecydowaliśmy się na wybudowanie domu parterowego z pewnością znamy jego zalety. Jak już wcześniej wspomnieliśmy charakteryzuje się on brakiem pięter, aczkolwiek możemy wybrać całkiem ciekawy projekt domu parterowego z poddaszem. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_parterowe.html. Każde poddasze ma swój niepowtarzalny klimat. Jest to takie pomieszczenie, które dodaje nam przestrzeni i możemy je zaaranżować w sposób jaki tylko chcemy. Z takiego poddasza możemy zrobić przytulne pomieszczenie do wypoczynku, które będzie strefą relaksu i prywatności, ale również możemy stworzyć część mieszkalną. Wybór pozostaje już do nas, lecz jedno jest pewne dom parterowy z poddaszem to świetne rozwiązanie dla każdego.

Projekty domów parterowych – gotowe czy na zamówienie?

Mamy dwie możliwości do wyboru. Możemy poszukać gotowego projektu domu parterowego lub zamówić taki projekt u architekta. Zasadnicza różnica jest taka, że przy gotowych projektach możemy w każdym momencie przeglądać oferty i wybierać z pośród gotowych projektów. Ma to oczywiście swoje zalety, ponieważ o wiele szybciej to trwa, wystarczy wybrać swój wymarzony projekt domu parterowego, aczkolwiek często nie ma możliwości przerobienia takiego projektu. Jednak ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Takie projekty znajdziesz chociażby pod tym linkiem https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-projekty_domow_jednorodzinnych_z_garazem.html. Projekty na zamówienie natomiast wymagają od nas stałego kontaktu z architektem, kontrolowania tworzącego się projektu i zazwyczaj to trochę trwa, jednakże zaleta jest taka, że o projekcie na zamówienie decydujemy my. Możemy przekazać wszelkie uwagi, obmyśleć wszystko jak chcemy aby wyglądało i zlecić to architektowi. Jak widać projekty domów można uzyskać na dwa sposoby. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Wybór należy do nas samych.

Tagi: , , ,

bez komentarza