inicio mail me! sindicaci;ón

Ile kosztuje transport mebli

Ile kosztuje transport mebliBardzo często przerażają nas koszty, jakie generuje za sobą przeprowadzka. Gdy planujemy przenieść się do nowego domu – koszty jego zakupu są ogromne. Do tego dochodzą koszty urządzania mieszkania, drobnych remontów i napraw. Wykonywania udogodnień, które niezbędne są w przypadku każdej przeprowadzki w inne miejsce. Nic dziwnego, że staramy się w każdym możliwym miejscu ciąć koszty – na kupnie mebli, na usługach dodatkowych, na projekcie nowego mieszkania, i tym podobnych.

Również transport mebli, koszt wynajęcia firmy przeprowadzkowej przyprawia nas o zawrót głowy. To wtedy często przychodzi do głowy myśl, by zaoszczędzić i zrobić to na własną rękę. Sęk w tym, że próby oszczędzania na profesjonalnych usługach rzadko kiedy kończą się dobrze. Nawet jeśli uda nam się przeprowadzić samodzielnie, to zwykle nie odbywa się to bez przygód, na przykład w postaci ostrego dyżuru lub przeciążonego ciała, które później przez wiele dni trzeba leczyć i doprowadzać do stanu wyjściowego.

Profesjonalny transport

Dlatego kiedy chodzi o transport mebli, lepiej zdać się na profesjonalistów. Firmy przeprowadzkowe posiadają odpowiedni sprzęt do przenoszenia oraz flotę do transportu wielkich gabarytów. Są w stanie profesjonalnie nam pomóc, gdy tej pomocy potrzebujemy, i liczą sobie za to zapłatę. Czy jest ona niska czy wysoka – z pewnością mielibyśmy okazję się przekonać, gdybyśmy spróbowali samodzielnie wykonać choć część pracy tragarzy podczas przeprowadzki. Wiele osób, które próbują wynieść choć jeden fotel ze swojego mieszkania i załadować go do samochodu przyznaje, że lepiej zapłacić nawet kilkaset złotych, aby zrobił to ktokolwiek inny.

Transport mebli – cena

Cena transportu uzależniona jest od ilości mebli, od tego z którego i na które piętro je wnosimy. Z tego bezpośrednio będzie wynikał czas pracy tragarzy. Jeśli przenosimy się z parteru na parter, wówczas wnoszenie trwa relatywnie krócej i zapłacimy finalnie mniej. Jeśli znosimy meble z czwartego pietra bez windy i wnosimy je na identyczne czwarte piętro – wówczas oczywiście transport będzie odpowiednio dłuższy, a zatem i droższy. Przy transporcie na niewielkie odległości praktycznie nie liczy się kosztów zrobionych kilometrów. Zwykle firmy transportowe oferują darmowy transport w obrębie jednego miasta. Przeprowadzki poza miasto, na przykład do innego miasta lub nawet za granicę, wymagają naliczenia dodatkowej opłaty za zrobione kilometry. W przypadku przewozów za granicę cennik ten liczony jest nieco inaczej. Cena transportu to około 100 złotych za godzinę, w zależności od poszczególnych opcji dodatkowych.

Tagi: , ,

bez komentarza