inicio mail me! sindicaci;ón

Geowłóknina ochronna do zastosowań w budownictwie.

Geowłóknina ochronnaGeowłóknina ochronna typu P, to jeden z wielu, nowoczesnych materiałów geosyntetycznych. Jest ona wytwarzana z włókien ciągłych polipropylenowych, wzmacnianych mechanicznie oraz stabilizowanych przeciwko działaniu promieniowania UV. Geowłóknina ochronna, jak sama nazwa wskazuje, jest zdecydowanie najczęściej wykorzystywana do ochrony geomembran, jak również innych geosyntetyków. Jej zastosowanie w realizacji różnych zadań geologicznych w budownictwie, przyczynia się do znacznego podniesienie trwałości konstrukcji budowlanej.

Geowłóknina ochronna typu P. Funkcjonalność oraz zalety.

Przede wszystkim, musimy sobie powiedzieć, iż geowłóknina ochronna typu P, jest na chwilę obecną bardzo popularnym materiałem geosyntetycznym. Wynika to głównie z jej licznych zalet oraz szerokiej funkcjonalności zastosowania.

Zalety geowłókniny ochronnej typu P:

  • Wysoka skuteczność ochrony innych materiałów geosyntetycznych.
  • Prosty montaż na miejscu zastosowania.
  • Wysoki poziom odporności na czynniki chemiczne oraz biologiczne.
  • Możliwość wykorzystania właściwości drenujących (odprowadzających wodę w swojej płaszczyźnie)

Podstawowe funkcje geowłókniny ochronnej typu P:

  • Ochrona – bardzo dobry poziom ochrony geomembran oraz innych geosyntetyków przed jakimikolwiek uszkodzeniami mechanicznymi.
  • Filtracja – geowłóknina ochronna zapewnia skuteczne zatrzymywania drobnych cząsteczek przy utrzymaniu swobodnego przepływu wody.
  • Separacja – geowłóknina ochronna gwarantuje trwałe i skuteczne oddzielenie żwiru w systemie drenażowym od podłoża. Dzięki temu, system nie ulega zamulaniu.
  • Drenaż – skuteczne odprowadzanie wody jak również innych mediów płynnych w kierunku odpływu z systemu drenażowego.

Przykładowe zastosowania.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, geowłóknina ochronna typu P, jest bardzo popularna. Przekładają się na to wspomniane przez nas powyżej zalety, jak również szeroki zakres zastosowania w budownictwie. Możemy ją wykorzystać jako ochronę do geomembran, co stanowi jej podstawowy obszar wykorzystania. Niemniej jednak, możliwe jest także jej zastosowanie w trakcie budowy tuneli, składowisk odpadów, czy też zbiorników wodnych. Jest to więc materiał geosyntetyczny o stosunkowo szerokim spektrum zastosowania.

Podsumowanie.

Generalnie, należy powiedzieć geowłókniny typu P stanowią doskonałe rozwiązanie dla wielu problemów geologicznych. Przede wszystkim jednak, jest to materiał stosowany jak wysoce skuteczna ochrona innych geosyntetyków, przede wszystkim geomembran przed ich uszkodzeniami mechanicznymi. Poza tym, geowłóknina ochronna typu P, sprawdza się także w wielu innych przypadkach. Możemy więc mówić o materiale geosyntetycznym o bardzo szerokim i zróżnicowanym zakresie zastosowania.

Tagi: , ,

bez komentarza