inicio mail me! sindicaci;ón

Fototapeta

Czasami zastanawiamy się w jaki sposób nadać wnętrzu trochę świeżości. Jedni decydują się przemalować ściany, inni dokonują zakupu nowych mebli, w przypadku większego budżetu można pomyśleć o generalnym remoncie. Czasami jednak, aby wnętrze dostało zupełnie nowego kolorytu wystarczy wydawałoby się drobna zmiana. Przykładem takiej drobnej aczkolwiek istotnej zmiany jest fototapeta. W niniejszym artykule opiszemy w jakich pomieszczeniach z powodzeniem może być zastosowana fototapeta. Być może jedna z naszych propozycji będzie inspiracją do odświeżenia Twojego mieszkania.

 

Fototapeta do małego pomieszczenia

Fototapety na wymiar potrafią sprawić że wnętrze wydaje się wizualnie większe. Jeśli chcesz powiększyć pokój właśnie za pomocą fototapety dobrze będzie zastosować grafikę z efektem głębi. Tutaj przykładem może być zdjęcie ilustrujące panoramę miasta lub futurystyczna grafika.

 

Fototapeta do biura

Fototapeta w biurze to naszym zdaniem bardzo dobry pomysł, który jest z powodzeniem stosowany na całym świecie. W biurach możemy spotkać fototapety ilustrujące mapy świata, logo przedsiębiorstwa, mowy motywacyjne oraz różnorodne zdjęcia podkreślające profesjonalizm firmy.

 

Fototapeta w pokoju dziecka

Fototapeta w dziecięcym pokoiku to zastosowanie tapety, które u większości z nas przychodzi jako pierwsze na myśl. Umieszczenie na ścianie wizerunku postaci z bajek lub innego rodzaju kolorowych grafik nadaje pokojowi dziecięcego charakteru. Najmłodsi czują się w takim pomieszczeniu bezpiecznie i z uśmiechem na twarzy spoglądają na swoich bohaterów.  W przypadku chłopców może to być ulubiony piłkarz, natomiast w przypadku dziewczynek np. wizerunek księżniczki.

 

Fototapeta w sypialni

Fototapeta w sypialni najczęściej znajduje swoje miejsce za łóżkiem. Motywy jakie spotykamy w sypialni to przede wszystkim kwiaty. W przypadku nowoczesnych pomieszczeń stosowane są także biało-czarne zdjęcia w przypadku w sypialni zdecydowanie odradzamy mocno kolorowe, krzykliwe kompozycje. Tutaj świetnie sprawdzą się stonowane kolory. Naszym zdaniem najlepiej prezentują się futurystyczne kompozycje w pastelowych kolorach. Jednocześnie, równie dobrze prezentują się fototapety przedstawiające naturę. Mogą to być np. rajskie plaże, górskie widoki lub sielskie łąki.

 

Fototapeta w salonie

W salonie fototapeta powinna stanowić wyjątkowy element dekoracyjny. Tutaj interesującym pomysłem są fototapety imitujące znacznie droższe materiały wykończeniowe. Przykładem są fototapety imitujące cegły, beton dekoracyjny lub drewno. Dobrze dobrana tapeta która spójnie komponuje się z umeblowaniem potrafi nadać wnętrzu naprawdę wyjątkowego stylu.

 

Zdjęcia mówią więcej niż 1000 słów, dlatego polecamy Państwu sprawdzenie inspirujących koncepcji na wykorzystanie fototapety na stronie https://www.artisto.pl.

 

Tagi:

bez komentarza