inicio mail me! sindicaci;ón

Eksploatacja pieca kominkowego.

ekkom_kominek_1W ostatnim czasie, możemy zaobserwować coraz bardziej wyraźny powrót do stosowania w przypadku ogrzewania domów jednorodzinnych, pieców kominkowych, które szczyty swojej popularności święciły w ubiegłym stuleciu, zaś wraz z jego końcem zostały niemalże całkowicie wyparte z rynku przez nowoczesne kotły centralnego ogrzewania. Obecnie jednak można zauważyć wielki powrót pieców kominkowych, które przeszedłszy konkretną przemianę technologiczną, na chwilę obecną są już w stanie zapewnić nam odpowiedni poziom ciepła, toteż mogą służyć nawet, jako jedyne źródło ciepła w naszych domach. Oczywiście dom musi spełniać odpowiednie kryteria energetyczne, niemniej jednak warto w te kwestie inwestować, bowiem ogrzewanie kominkowe przyczyni się do powstania w przyszłości bardzo wysokiego poziomu oszczędności, co oczywiście w pełni zrekompensuje poniesione w początkowej fazie wydatki.

Wymagania w stosunku do budynku.

W stosunku do budynku będziemy mieli przede wszystkim wymaganie energooszczędności, to znaczy, budynek powinien być ocieplony, a najlepiej zbudowany w najnowocześniejszych technologiach domów energooszczędnych, lub też pasywnych, gdzie zapotrzebowanie na energię cieplna jest stosunkowo nieduże. Wynika to głównie z tego iż nowoczesne technologie nie doprowadzają do nazbyt wysokiego poziomu strat ciepła w tego typu budownictwie, a co za tym idzie, mniejsza ilość ciepła jest niezbędna do ich ogrzewania. Tutaj w takim przypadku wystarczy wybrać odpowiedni wkład kominkowy, oraz podłączyć go do istniejącej instalacji grzejnikowej, czy też zainstalować system dystrybucji ciepłego powietrza, i cała filozofia pracy tego rodzaju instalacji. Po prostu wytwarzamy mniej ciepła, bowiem mniej nam go potrzeba, a co za tym idzie spalamy o wiele mniej opału, wobec czego wpływamy na poprawę stanu ekologii, oraz na nasze fundusze, które już w ciągu kilku sezonów, pokryją straty związane z zakupem niezbędnych instalacji.

Zakup odpowiedniego pieca kominkowego.

Aby jednak dokonać zakupu odpowiedniego pieca kominkowego, należy nie tylko precyzyjnie określić jego parametry, ale także znaleźć solidnego dostawcę tego typu urządzeń grzewczych, który zagwarantuje nam dostarczenie najlepszych jakościowo kominków i wkładów kominkowych, a co za tym idzie, zapewni nam bezawaryjną pracę na wysokim poziomie. Jednym z lepszych dostawców, u których warto zaopatrzyć się piec kominkowy jest firma Ekkom, na której stronie internetowej, pod adresem ekkom.pl będziemy mogli znaleźć szczegółową ofertę dostępnych w dystrybucji pieców kominkowych. Następnie wystarczy już tylko dobrać odpowiedni model pieca, spełniający nasze wymagania w zakresie mocy pieca, oraz jego wydajności, gabarytów czy też ceny, oraz dokonać zakupu i poprawnej instalacji. Dzięki temu z cała pewnością w bardzo wyraźny sposób uda nam się obniżyć koszty ogrzewania, a jednocześnie znacznie podnieść walory estetyczne wystroju wnętrz naszego domu.

Tagi: , , ,

bez komentarza