inicio mail me! sindicaci;ón

Efektywne pompowanie wody zanieczyszczonej.

em_motopompaPompowanie medium zanieczyszczonego wymaga od nas zastosowania nieco innych rozwiązań technologicznych, bowiem w takich przypadkach bardzo często medium, z reguły woda może posiadać w sobie zanieczyszczenia mogące wpłynąć nawet na uszkodzenie pompy. Dlatego też, kluczem do poprawnego przeprowadzenia odwadniania w takich przypadkach, jest staranne określenie rodzaju występujących w wodzie zanieczyszczeń, oraz dobranie odpowiedniej jakości urządzenia, które zapewni nam skuteczne i bezpieczne pompowanie tak zabrudzonej wody. Zobaczmy wobec tego, w jaki sposób przeprowadzić tego typu prace odwodnieniowe, w których będziemy mieli do czynienia z różnymi zanieczyszczeniami wody, wywołującymi różne efekty pompowania.

Określenie swoich potrzeb.

W pierwszej kolejności, tak jak już o tym wspomnieliśmy, należy w miarę jak najbardziej precyzyjnie określić rodzaj występujących w wodzie zanieczyszczeń oraz ich ilość, aby mieć możliwość dobrania odpowiedniego rodzaju pompę zatapialną. Zanieczyszczenia występujące w pompowanym medium mogą być różne. Począwszy od szlamu i piasku, aż po żwir czy też kamienie. Można tutaj także wyróżnić zanieczyszczenia ścierne, które będą wpływać na wycieranie się wirników pomp, czy też zanieczyszczenia chemiczne, które mogą zżerać elementy pomp (przede wszystkim kwasy). Odpowiednie określenie zagrożeń pompy pozwoli nam dobrać urządzenie odporne na konkretne zagrożenia, co będzie tutaj podstawą jeśli chodzi o wysoki poziom efektywności pompowania oraz bezpieczeństwo prowadzonych prac. Dlatego też należy tutaj dołożyć wszelkich starań do tego, aby jak najbardziej precyzyjnie określić rodzaj występujących zanieczyszczeń i w stosunku do tych danych dobrać odpowiednią pompę, która poradzi sobie w takich warunkach pracy.

Rodzaje stosowanych pomp.

Obecnie producenci urządzeń pompowych, tacy jak Flygt, AFEC, EVAK, czy też Tsurumi, oferują pompy o różnej charakterystyce, skutecznie radzące sobie z różnym poziomem zanieczyszczeń w pompowanym medium. Znajdziemy pompy wykonywane z materiałów odpornych na ścieranie, idealne do zastosowanie w przypadku, kiedy pompowane medium będzie zanieczyszczone materiałami ściernymi, takimi jak piasek czy też żwir. Znajdziemy także pompy wykonywane ze stali kwasoodpornej, które perfekcyjnie sprawdzą się w przypadku pompowania cieczy zanieczyszczonych chemicznie. Oczywiście będziemy tutaj mieli także do czynienia ze szczegółowym rozróżnieniem poszczególnych pomp, gdyż każda będzie dostosowana do pracy w nieco odmiennych warunkach zanieczyszczenia. Jedne będą dostosowane do pracy w przypadku zanieczyszczeń dużych inne do pracy z zanieczyszczeniami mniejszymi, inne z kolei do zanieczyszczeń chemicznych różnymi substancjami. Generalnie rzecz biorąc, będą to pompy zatapialne do brudnej wody, przy czym trzeba pamiętać o precyzyjnym dopasowaniu pompy do rodzaju występujących zanieczyszczeń, jeśli chcemy zagwarantować sobie odpowiedni poziom efektywności przeprowadzanych prac odwodnieniowych, oraz ich pełne bezpieczeństwo, zarówno w kwestii obsługi jak i samych urządzeń.

Tagi: , , , , ,

bez komentarza