inicio mail me! sindicaci;ón

Drzwi wejściowe – na co zwracać uwagę przy wyborze

drzwi wejścioweDrzwi wejściowe do domu to wizytówka mieszkania. Prócz estetyki w drzwiach liczy się bezpieczeństwo, raczej nikt nie che zapraszać złodzieja do domu, co za tym idzie liczy się solidność wykonania. Ilość i rodzaj zabezpieczeń przed włamaniem. Ponadto istotną cechą jest też kwestia szczelności i ocieplenia. Dla wielu osób, zwłaszcza w blokach, gdzie drzwi wejściowe nie mają kontaktu z warunkami atmosferycznymi priorytetem nie jest odporność na wilgoć, czy mróz ale dźwiękoszczelność.

Jeżeli kupujemy drzwi do domu musimy pamiętać o tym, by charakterem pasowały do stolarki okiennej jak również balustrad, czy elewacji. Istotny jest także kolor. Dostępna paleta kolorystyczna producentów drzwi pozwala swobodnie dopasować je do całości. Przede wszystkim drzwi wejściowe winny być funkcjonalne, dlatego warto rozważyć drzwi dwudzielne. Nie trzeba wówczas martwic się o wnoszenie mebli, ani też o starty ciepła przy każdym otwieraniu drzwi.

Względy ubezpieczeniowe

Z uwagi na ubezpieczenie domu, mieszkania od kradzieży należy zwrócić uwagę aby drzwi wejściowe oraz zamki posiadały odpowiednie certyfikaty. Zazwyczaj kupując drzwi wejściowe kupujemy nie tylko skrzydło, ościeżnicę ale również klamkę, zamki w komplecie dedykowanym od producenta. Im lepsze zabezpieczenia antykradzieżowe tym lepiej dla nas, również pod względem składki ubezpieczeniowej, która jest niższa z racji mniejszego ryzyka włamania. Prócz kwestii ubezpieczenia dochodzi również poczucie bezpieczeństwa i komfortu dla samych siebie. W tej kwestii rozważyć należy zakup drzwi z klamką z dwóch stron, tudzież z gałką i zatrzaskiem. W pierwszym przypadku wygoda wchodzenia bez klucza jest nieoceniona, niemniej to rozwiązanie mało roztropne, jeśli nie mamy w nawyku zamykania drzwi od wewnątrz na klucz. Drugie rozwiązanie to znów komfort zamykania bez konieczności używania klucza, jednak i niebezpieczeństwo zatrzaśnięcia się na zewnątrz.

Banały i drobiazgi

W zależności od tego, czy jesteśmy pedantyczni, czy też estetyka drzwi jest dla nas mniej znacząca warto zwracać uwagę na ilość i jakość ornamentów, przeszkleń i ozdób na drzwiach. Wszelkie nierówności powodują iż będziemy drzwi częściej i dłużej czyścić. Czasami jednak ozdoby te dodają uroku drzwiom i warto jest zadbać o wystrój wejścia. Powłoki zewnętrzne drzwi wejściowych winny być odporne na szorowanie i rysowanie. Niestety bardzo często niechcący rysujemy drzwi kluczami wchodząc do domu z zakupami czy dzieckiem na ręku, pomagając sobie butem przesunąć drzwi itp. W wersjach najtańszych drzwi powłoki te mogą wskutek użytkowania szybko się niszczyć a przy potraktowaniu ich mocniejszym detergentem odbarwiać. Drobiazgiem może być również kwestia montażu na drzwiach ozdobnej antaby czy wieńca okazjonalnego. Gładkie, minimalistyczne wzory drzwi uniemożliwiają zawieszenie na nich czegokolwiek.

Szczelność drzwi

Przez drzwi wejściowe podobnie jak przez okna ucieka spora ilość powietrza, dlatego też wybierając drzwi warto jest skupić się na parametrach szczelności i ich ocieplenia. Współczesne modele drzwi wejściowych zazwyczaj posiadają przekładkę ocieplenia, jak również wielostopniowe uszczelki zapobiegające uchodzeniu ciepła z wewnątrz i wdzieraniu się np. wilgoci z zewnątrz.

Więcej ciekawych informacji jak dobrze urządzić dom lub mieszkanie znajdziesz tutaj» https://visoodesign.pl

Tagi: ,

bez komentarza