inicio mail me! sindicaci;ón

Dobieramy okna dachowe.

Jednym z bardziej ciekawych rozwiązań w zakresie oszczędności na kosztach budowy przy jednoczesnym zapewnieniu sobie dodatkowej przestrzeni mieszkalnej, jest budowa domu z poddaszem użytkowym. W tym przypadku będziemy mieć o wiele mniejszą ilość ścian do zbudowania, co znacznie ograniczy koszty budowy, aczkolwiek trzeba będzie zastosować odpowiednio dobrane i niejednokrotnie bardziej kosztowne okna dachowe. Generalnie jednak rzecz biorąc, jest to zawsze opcja przystępniejsza cenowo, niż budowa dwukondygnacyjnego domu, który nie dość, że droższy w budowie, to jeszcze jego eksploatacja będzie o wiele bardziej kosztowna.

Komfort eksploatacji pomieszczeń na poddaszu użytkowym.

Decydując się na budowę domu w poddaszem użytkowym, koniecznie trzeba będzie skupić się na tym, aby eksploatacja pomieszczeń na poddaszu, była jak najbardziej komfortowa. Musimy tutaj pamiętać przede wszystkim o prawidłowym nasłonecznieniu pomieszczeń, a to wymagać będzie zastosowania odpowiednio dopasowanych okien dachowych. Musimy pamiętać, aby były one wystarczająco duże, aby dostarczać odpowiednia ilość światła dziennego do pomieszczeń, ale jednocześnie na tyle małe, aby zapewnić sobie komfortowe i bezpieczne ich użytkowanie. Zbyt duże a co za tym idzie, także zbyt ciężkie okna dachowe, będą kłopotliwe w otwieraniu i zamykaniu, nawet pomimo zastosowania wsporników czy też siłowników. W tym jednak przypadku, okna mogą być o wiele mniejsze niż okna ścienne, bowiem ustawienie płaszczyzny okna w kierunku górnym, zapewnia i tak większe możliwości przechwytywania światła dziennego. Dlatego też, nie musimy tutaj montować zbyt wielkich okien, tym bardziej, iż byłyby one znacznym osłabienie konstrukcji dachu, a jednocześnie przyczyną znacznych strat energii cieplnej.

Dobór odpowiednich okien dachowych.

Dlatego też, należy tutaj poświęcić stosunkowo sporo czasu na to, aby zapewnić sobie prawidłowo dobrane okna dachowe. W tym celu trzeba będzie odwiedzić niejeden sklep i hurtownię z oknami, aby przejrzeć dostępne oferty i wybrać wśród wszystkich możliwości takie okna, które będą w jak największym zakresie spełniać nasze wymagania. Decydując się na przykład na okna dachowe w Bielsku Białej od Drew Dom z całą pewnością będziemy mieć pewność w kwestii jakości i solidności wykonania. Jest to bowiem firma o wieloletniej tradycji i doświadczeniu w zakresie wytwarzania okien dachowych, dzięki czemu z cała pewnością będzie to dla nas udany zakup. Musimy jedynie prawidłowo dobrać rozmiar okien do kąta nachylenia dachu, oraz metrażu poszczególnych pomieszczeń, aby tym samym zagwarantować sobie maksymalnie wysoki poziom komfortu wewnątrz pomieszczeń na poddaszu użytkowym. Przy odpowiednim doborze samych okien, z całą pewnością będziemy mogli liczyć na wysoki poziom komfortu ich eksploatacji, a jednocześnie na minimalizację kosztów związanych ze stratami energetycznych przez płaszczyznę okien dachowych.

Tagi: , , , ,

bez komentarza