inicio mail me! sindicaci;ón

Czy uprawa Różaneczników jest trudna?

hodowla Różaneczników w przydomowym ogrodzie

Każdy z nas chciałby, aby jego przydomowy ogród tryskał zielenią i estetyką na odległość, a jednocześnie, aby nie trzeba było poświęcać nazbyt dużo czasu na prace związane z pielęgnacją nasadzonych w nim roślin. W tym celu trzeba wybrać odpowiednie rośliny, które nie są zbytnio w tym zakresie wymagające. W tym przypadku, jednym z lepszych wyborów będą Różaneczniki, czyli rośliny z rodziny Rhododendron. Są to krzewy ozdobne z gatunku wrzosowatych, których spora część pozostaje zimozielona. Aby nasza hodowla Różaneczników była udana i przynosiła konkretne efekty estetyczne, trzeba przede wszystkim skupić się na przygotowaniu warunków do uprawy. Późniejsze prace pielęgnacyjne nie będą aż tak wymagające.

Przygotowanie hodowli Różaneczników.

Przydomowa hodowla Różaneczników będzie od nas przede wszystkim wymagać starannego przygotowania. Musimy zadbać o wybór odpowiednich odmian, które poradzą sobie z przezimowaniem w naszej strefie klimatycznej, jak również wybrać dogodne stanowiska nasadzenia, oraz przygotować glebę do nasadzenia. Są to trzy podstawowe warunki, których spełnienie, będzie gwarancją, iż hodowla Różaneczników będzie udana.

przygotowanie hodowli Różaneczników

Wybór odmian do uprawy ogrodowej

Jak już wspomnieliśmy, kluczową rolę odgrywać będzie tutaj prawidłowy dobór odmian do uprawy ogrodowej. Niektóre z nich bowiem nie będą wystarczająco odporne na niskie zakresy temperatur, a co za tym idzie, mogą nie przetrwać zimy, jeśliby zdarzyła się wyjątkowo mroźna. Tak więc do uprawy ogrodowej wybieramy odmiany, które poradzą sobie nawet z dwudziestostopniowym mrozem. Pozostałe rośliny możemy swobodnie uprawiać w doniczkach. Pozwoli nam to bowiem na ich schowanie przed nastaniem największych mrozów do piwnicy czy garażu, gdzie nic im nie będzie zagrażać.

Stanowiska nasadzenia.

wybór stanowiska nasadzenia Różaneczników i Azalii

Rośliny takie jak Różaneczniki, potrzebują także bardzo dobrze dostosowanego do ich potrzeb stanowiska nasadzenia. W tym przypadku, najlepszym rozwiązaniem okazuje się wybór stanowisk osłoniętych i zacienionych. Dobrym rozwiązaniem jest usytuowanie stanowisk nasadzenia w bezpośrednim sąsiedztwie innych roślin ogrodowych. Tych większych, które zagwarantują odpowiedni poziom osłonięcia i zacienienia.

Gleba do uprawy Różaneczników.

przygotowanie gleby do uprawy Azalii i Różaneczników

Ostatnim aspektem nad którym należy się pochylić, jest przygotowanie gleby do uprawy Różaneczników. Kupując różaneczniki z profesjonalnych hodowli, możemy od razu kupić przygotowaną tam mieszankę gleby, spełniającą wymagania tych roślin. Jednakże w przypadku większej liczby nasadzeń, bardziej opłacalne będzie samodzielne przygotowanie gleby. W tym celu musimy w równych proporcjach zmieszać ze sobą glebę ogrodniczą, korę sosnową oraz nie odkwaszony torf. Tak aby mieszanka charakteryzowała się odczynem pH w przedziale 4,5-6. Warto ostatecznie sprawdzić odczyn pH i ewentualnie skorygować dodając któregokolwiek ze składników mieszanki.

Czy więc hodowla Różaneczników jest trudna?

Jak więc widzimy sama hodowla do najtrudniejszych nie należy, aczkolwiek pewne trudności może nam sprawiać jej przygotowanie. Jeśli jednak wszystkie trzy podstawowe aspekty uprawy przygotujemy bardzo starannie, to w przyszłości na pewno nie będziemy mieć żadnych problemów z uprawą Różanecznika w swoim przydomowym ogrodzie.

Tagi: , ,

bez komentarza