inicio mail me! sindicaci;ón

Czy posadzki marmurowe to dobra inwestycja?

Inwestycja w posadzkę marmurową, to w wielu przypadkach bardzo dobre rozwiązanie, aczkolwiek trzeba zdawać sobie tutaj sprawę z tego, iż wymaga to poniesienia stosunkowo sporo kosztów. Jeśli przykładowo zdecydowalibyśmy się na wykończenie podłogi panelami, to metr kwadratowy będzie nas kosztować nawet 10 razy taniej, niż w przypadku marmuru. Oczywiście mówimy tutaj o panelach najtańszych. Najlepszej jakości panele podłogowe, to i tak jedna trzecia ceny jaką należy zapłacić za posadzki marmurowe. Niemniej jednak nie brakuje chętnych na tego typu rozwiązania do swoich domów jednorodzinnych. Warto więc sprawdzić dlaczego posadzki marmurowe, mimo wysokiego kosztu, cieszą się dość sporą popularnością.

Dlaczego posadzki marmurowe są tak kosztowne?

Przede wszystkim trzeba tutaj zwrócić uwagę na kwestię tego, iż ogólnie, marmur jako materiał, nie jest tak powszechny i łatwo dostępny. Występuje w nielicznych miejscach, przy czym w każdym z nich jest to nieco inna odmiana marmuru. Trzeba więc za każdym razem marmur sprowadzać. W naszym kraju będą to zaledwie dwa czynnie eksploatowane stanowiska występowania marmuru. Poza tym, mimo, iż to naturalny kamień to jednak jest dość kruchy, wobec czego mamy do czynienia z pewnymi trudnościami wydobywczymi. Nie można tutaj zastosować ani zbyt ciężkich maszyn, ani też ładunków wybuchowych, aby nie doprowadzić do nadmiernego spękania wydobywanych brył marmurowych. Doprowadzi to bowiem do poważnych trudności z uzyskaniem odpowiednio wytrzymałych bloków marmurowych na schody czy też posadzki marmurowe. Mamy więc do czynienia z pewnymi trudnościami w wydobyciu, co przekładać się będzie oczywiście na cenę.

Wykonanie posadzki także będzie dość kosztowne, bowiem pracownicy, nie będą tutaj w żadnym wypadku skłonni do pośpiechu. Praca pod presją czasu, często prowadzi do wypadków i uszkodzenia materiału, a tutaj jest to wielce niewskazane. O ile zwykłe płytki ceramiczne można bez większych trudności uszkodzić i potem wykorzystać, to już z marmurem na posadzki nie jest tak kolorowo. Jest on bowiem precyzyjnie docięty i przygotowany już na warsztacie kamieniarskim, przez co też, każde uszkodzenie, będzie powodować konkretne, bardzo poważne koszty. Skutkiem tego, praca jest realizowana pomału i precyzyjnie, co także podnosi jej koszty.

Czy więc posadzki marmurowe to dobry pomysł?

Oczywiście że tak. W każdym przypadku, kiedy tylko stać nas na realizację posadzek marmurowych w naszych domach, zawsze warto z takiej opcji skorzystać. Przyczyni się to do podniesienia estetyki wykończenia wnętrz, oraz naszego poczucia komfortu w swoich domach. Owszem trzeba liczyć się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów, jednakże jest to zawsze bardzo korzystne. W końcu posadzki marmurowe będą przede wszystkim niesamowicie trwałe, a co za tym idzie, jest to inwestycja na wiele lat. Nawet nasze wnuki będą jeszcze korzystać, z posadzek wykonanych przez nas.

Tagi: , ,

bez komentarza