inicio mail me! sindicaci;ón

Cyrkulacja powietrza w pomieszczeniach z oknami PCV

Mogłoby się wydawać, że zagwarantowanie prawidłowej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach wyposażonych w okna PCV to sprawa dość banalna, która nie powinna powodować jakichkolwiek trudności. Nic bardziej mylnego – wysoka szczelność okien PCV jest cechą, która z stanowi jedną z ich największych zalet, z drugiej jednak strony sprawia, że prawidłowa wymiana powietrza w pomieszczeniach może być trudniejsza niż z pozoru się wydaje. Na szczęście w żadnym razie nie jest to problem, z którym szczególnie ciężko sobie poradzić. Istnieje szereg skutecznych sposobów, które umożliwiają zapewnienie odpowiedniej ilości tlenu w każdym pomieszczeniu.

Mikrouchylenie – prosty sposób na systematyczną wymianę powietrza.

Mikrowentylacja, czyli tzw. mikrouchył to rozwiązanie proste, które efektywnie radzi sobie z nadmierną szczelnością okien skutkującą niedostateczną wymianą powietrza oraz zbieraniem się pary wodnej na szybach. Możliwość skorzystania z mikrowentylacji gwarantuje zastosowanie odpowiednich elementów w skrzydle i ramie, dzięki czemu możliwe jest ręczne regulowanie docisku okna Starogard do ramy za pomocną klamki. Powstałe rozszczelnienie sprawia, że powietrze przechodzi przez szczelny w uszczelkach, zatem im większa objętość okna, tym większa wentylacja.

Nawiewniki okienne – co warto o nich wiedzieć?

Stanowią rozwiązanie łączące zalety wysokiej szczelności okien, jednocześnie zapewniając właściwą wentylację bez niekontrolowanego napływu zimnego powietrza – skutkującego powstawaniem nieprzyjemnych przeciągów i wzrostem wydatków związanych z ogrzewaniem pomieszczeń. Istnieją okna z fabrycznie wbudowanymi nawiewnikami, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby zamontować je w oknie pozbawionym tego typu dodatków – nie wymaga to wierceń ani jakichkolwiek zaawansowanych prac.

Jakie nawiewniki warto wybrać?

Możemy wyszczególnić nawiewniki samoregulujące i sterowalne za pomocą wyboru konkretnego trybu działania. W tych pierwszych, ilość dostarczanego świeżego jest zależna od stosunku ciśnień na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia – aż do wydajności maksymalnej, po przekroczeniu której powietrze nie jest już dostarczane w większym stopniu – zapobiega to występowaniu przeciągów w przypadku silniejszych podmuchów wiatru. Można też zmniejszyć ilość powietrza do minimum – poprzez zamknięcie przesłony. Maksymalny i minimalny przepływ powietrza zwykle plasuje się w przedziale 4 − 30 m³/h. Istnieją również nawiewniki reagujące na ilość pary wodnej w pomieszczeniu, która wskazuje na ewentualną potrzebę zwiększenia cyrkulacji powietrza.

Standardowy nawiewnik wyposażony jest w część wewnętrzną, dostarczają powietrze z zewnątrz, oraz okap który stanowi zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Powszechnie używane są również filtry, które tłumią dźwięki z zewnątrz.

Okna – Trójmiasto

Jeśli szukasz wysokiej jakości okien i drzwi PCV, a także dodatków poprawiających cyrkulację powietrza, izolację termiczną i akustyczną oraz wiele miasta, doskonałym wyborem jest trójmiejski producent stolarki okiennej – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „OLA”. Zapraszamy na stronę http://www.ola-kaliska.pl

Tagi: , ,

bez komentarza