inicio mail me! sindicaci;ón

Balustrady szklane, czyli nowoczesna elegancja

Zaprojektowanie wnętrza własnego domu jest sprawą istotną z kilku względów. Po pierwsze będziemy w nim spędzać bardzo wiele czasu, po drugie (co poniekąd wynika z pierwszego) chcielibyśmy, by było ładnie, a na dodatek bezpiecznie. Kiedy przychodzi do wyboru balustrad, nieważne, czy myślimy o przestrzeni zewnętrznej, czy wewnętrznej, bardzo wielu ludzi decyduje się na tradycyjne rozwiązania metalowe, a nawet nie wie, że na rynku dostępne są opcje mogące wyglądać dużo lepiej, które jednocześnie zapewniają ten sam, a może lepszy poziom bezpieczeństwa.

Balustrady szklane jako nowy krzyk mody

Rozwiązaniem dla wielu budynków mogą być właśnie balustrady szklane, gdyż ich nowoczesny wygląd dużo lepiej będzie wpisywał się w niektóre z rozwiązań stosowanych we współczesnej architekturze. Szkło nie rzuca się tak bardzo w oczy, w przeciwieństwie do innych materiałów, co nadaje tego typu balustradzie lekkości i optycznie zwiększa przestrzeń w naszym domu. Poza tym liczy się również wspomniane wcześniej bezpieczeństwo. Szkło nie jest już kruchym tworzywem, za jakie zawsze je uważaliśmy. Niektóre dzisiejsze szyby przeciwwłamaniowe potrafią wytrzymać nawet więcej, niż betonowy mur, więc nie ma ryzyka, że nasza dziecko, zwierzę albo my przypadkiem zbijemy część balustrady, narażając się na utratę zdrowia lub życia.

Do wnętrza i na zewnątrz

Chociaż przeważnie stosuje się rozwiązania szklane pod dachem, to balustrady szklane równie dobrze sprawdzą się na zewnątrz, np. na balkonie. Jednak w przeciwieństwie do wnętrz, wystawienie szyb balustradowych na działanie warunków atmosferycznych będzie wiązało się z ich częstszym myciem, więc decydując się na to rozwiązanie, warto mieć ten fakt w pamięci. Niemniej jednak, szczególnie w murach budynku, balustrady szklane potrafią odmienić wizerunek wnętrza nie do poznania.

Artykuł powstał przy współpracy producenta balustrad szklanych helta.pl

 

Tagi:

bez komentarza